Innowacyjne sposoby leczenia różnych chorób

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na innowacyjne metody leczenia. Poleca się je zwłaszcza wtedy gdy standardowe sposoby nie mogą być użyte lub okazały się nieskuteczne. Jakie są innowacyjne sposoby leczenia różnych chorób i czym się wyróżniają?

Obecnie jedną z innowacyjnych metod leczenia różnych schorzeń jest stosowanie dużych dawek witaminy C. W sytuacji, gdy schorzenie jest poważne, używa się kroplówek, by witamina C mogła rzeczywiście zadziałać. Trzeba bowiem pamiętać, że witamina C przyjmowana w tabletkach jest szybko usuwana z organizmu, co sprawia, że jej poziom nie jest utrzymywany przez cały czas na tym samym poziomie. Takie działanie jest konieczne przede wszystkim w przypadku, gdy stosuje się leczenie witaminą C raka. Alternatywą dla kroplówki jest zastosowanie liposomalnej witaminy C, która jest powoli uwalniana w organizmie.

Leczenie trudno gojących się ran najlepiej jest rozpocząć od dobrze działającego srebra koloidalnego. Działa ono bowiem zabójczo na wszelkie drobnoustroje, nie uszkadzając przy tym ludzkich tkanek. Można również przyjmować witaminę C, która wpływa korzystnie na proces gojenia się. Aby mieć pewność, że rana zostaje dobrze oczyszczona, warto zastosować także ozon. Ozonoterapia to jeden ze sposobów na źle gojące się rany. Ozon ma działanie bakteriobójcze. Może być bardzo pomocny w przypadku, gdy do zakażenia doszło na skutek działania bakterii odpornych na antybiotyki. Ozon wykorzystywany jest coraz częściej w standardowej medycynie, między innymi jako środek odkażający. Sprawdź: ozonoterapią leczenie ran w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 1 =