Dieta ketogeniczna – czy warto?

Jeśli szukasz schudnąć, to może być kuszony przez diety ketogenicznej. Ale zanim przejdziesz na pełne keto i wytniesz wszystkie węglowodany, przeczytaj o zaletach i wadach tego planu żywieniowego.

Korzyści zdrowotne wynikające z diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna, lub dieta keto, to dieta o niskiej zawartości węglowodanów, wysokiej zawartości tłuszczu, która oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Dieta ketogeniczna jest stosowana od dziesięcioleci jako skuteczna metoda leczenia trudnych do opanowania napadów u dzieci z padaczką, które nie reagują na leki. Skuteczność tego podejścia wynika przede wszystkim z jego zdolności do obniżenia poziomu glukozy we krwi poprzez ograniczenie węglowodanów. Poziom glukozy we krwi jest podwyższony, gdy nie ma wystarczającego wydzielania insuliny z trzustki. Może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca i cukrzycy typu 2, a także poprawić objawy choroby Alzheimera. Możliwa jest również utrata masy ciała.

Czy jest to zbliansowana dieta?

Dieta ketogeniczna nie jest zbilansowaną dietą i zawiera jedynie niewielkie ilości świeżych owoców i warzyw, wzbogaconych zbóż i pokarmów bogatych w wapń. Jeśli chcesz bez problemu przejść na tę dietę wypróbuj catering dietetyczny Ząbki to jedno z miast w których można taką dietę wykupić. Jest uważana za dietę fad przez niektórych dietetyków, ponieważ polega na spożywaniu dużych ilości tłuszczu, bez wystarczającego spożycia białka lub węglowodanów. Na diecie ketogenicznej musisz ograniczyć spożycie węglowodanów do mniej niż 50 gramów dziennie, aby wywołać ketozę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 1 =