Rehabilitacja – dlaczego warto?

Rehabilitacja to forma opieki, która pomaga ludziom wrócić do zdrowia po urazie, chorobie lub niepełnosprawności. Może to być pierwszy krok na drodze do wyzdrowienia lub końcowa faza leczenia. Rehabilitacja może odbywać się w szpitalach i klinikach, jak również w domach ludzi. Może również mieć miejsce, gdy ktoś jest w domu, ale nadal otrzymuje pomoc od rodziny lub przyjaciół.

Rehabilitacja może pomóc ludziom:

Ponownie żyć niezależnie

Powrót do domu po urazie może być trudny, zwłaszcza jeśli pobyt w szpitalu był długi.

Rehabilitacja pomaga w powrocie do zdrowia zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego, dzięki czemu można bezpiecznie i wygodnie wrócić do domu. Zespół nauczy Cię jak zarządzać własną opieką, w tym jak używać urządzeń pomocniczych, takich jak kule i wózki inwalidzkie, a także zapewni wsparcie emocjonalne. Pokażą Ci również, jak bezpiecznie żyć ponownie w środowisku domowym.

Lepsze samopoczucie fizyczne

Wiele osób uważa, że rehabilitacja oznacza jedynie odzyskanie sprawności fizycznej, ale to o wiele więcej! Rehabilitacja obejmuje każdy aspekt powrotu do zdrowia po chorobie lub urazie, który wiąże się z aktywnością fizyczną – w tym ćwiczenia oddechowe i hydroterapię (ćwiczenia w wodzie). Chodzi również o zmniejszenie poziomu bólu poprzez nauczenie Cię, jak radzić sobie z nim bardziej efektywnie – czy to poprzez techniki relaksacyjne czy dostosowanie leków.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: http://agnieszkaurbaniak.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 2 =