Pierwsze kroki z triathlonem

Triathlon łączący pływanie, jazdę na rowerze z bieganiem. Tym samym wydaje się być jedną z najciekawszych dyscyplin sportu. Pozwala na duże zróżnicowanie treningów oraz rozwój wielu partii ciała, niestety jednocześnie konieczne jest przeznaczenie większej ilości czasu na ćwiczenia niż w przypadku realizowania się w jednej dyscyplinie. Swoją przygodę z triathlonem warto rozpocząć od treningu kondycyjnego, a następnie skupić się na budowaniu zrównoważonej bazy pod specjalistyczne ćwiczenia dla każdej dyscypliny.

Już na wstępnie niezbędny będzie strój triathlonowy. Składa się oczywiście z trzech części. Do pływania przydadzą się okulary i pianka, do biegania specjalne buty i sportowy strój, a do kolarstwa odzież kolarska i rower. Warto zainwestować w rower szosowy/czasowy, który zapewni najlepsze rezultaty. Zaczynając przygodę z tym sportem, można część wydatków zredukować poprzez wypożyczanie sprzętu, kupno odkładając na moment, w którym będziemy przekonani, że chcemy realizować się w tej dyscyplinie sportu.

Gdzie kupić akcesoria do triathlonu?

Decydując się na zakup akcesoriów sportowych, warto korzystać z ofert sklepów internetowych i stacjonarnych, oferujących produkty najwyższej jakości. Cechują się one bardzo dużą trwałością i ergonomicznością, redukując ryzyko odniesienia kontuzji.

Godnym polecenia podmiotem jest: https://www.runshop.pl/buty-do-biegania,c9.html, który oprócz butów do biegania posiada bogaty asortyment artykułów sportowych w atrakcyjnych cenach. Fachowi doradcy pomogą klientowi w wyborze produktu dostosowanego do uprawianego sportu i jego indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 2 =