Okulary czy soczewki kontaktowe – na co postawić?

Każda osoba, u której właśnie zdiagnozowano krótkowzroczność, astygmatyzm lub inną wadę wzroku, może odczuwać pewien niepokój. Pojawia się wtedy pytanie, jaką formę korekcji wzroku wybrać: okulary czy może niewidoczne dla osób postronnych soczewki? Która z nich będzie bardziej komfortowa i gwarantująca lepsze samopoczucie? Warto pamiętać, że istnienie wady wzroku nie musi ograniczać codziennej aktywności. Opcja, jaką wybierzemy, powinna być dostosowana do naszego trybu życia, stanu zdrowia, a także preferencji estetycznych.

Wygoda i aktywność czy walory wizualne? Jedno nie musi wykluczać drugiego

Współczesne oprawki to niekiedy prawdziwe dzieła sztuki, które potrafią podkreślić wyjątkowość danej osoby. Jeśli są dobrze dobrane, kształtują rysy twarzy, wydobywając to, co w nich korzystne, a ukrywając mankamenty. Są wygodne w użytkowaniu, ponieważ wystarczy je umyć i wytrzeć specjalną chusteczką. Dobrej jakości okulary od uznanych producentów, które znajdziemy np. w sklepie https://sklep.contempo.pl/, mogą służyć nam przez wiele lat. To doskonały wybór również dla osób, które nieco obawiają się umieszczania ciała obcego w oku.

Jeśli jednak prowadzimy wyjątkowo aktywny tryb życia, regularnie uprawiamy sport i stale jesteśmy w ruchu, lepszym rozwiązaniem mogą się okazać soczewki. Dobrej jakości szkła kontaktowe są przyjazne dla oczu i praktycznie nie odczuwa się ich obecności. Wymagają jednak regularnej wymiany, której częstotliwość zależy od ich rodzaju, a także potrzebują dokładnej pielęgnacji.

Zdarza się, że nie potrafimy się zdecydować, które rozwiązanie jest dla nas korzystniejsze – okulary czy soczewki. To jednak żaden problem, ponieważ na co dzień możemy nosić gustowne lub fantazyjne oprawki, odzwierciedlające naszą osobowość, a gdy potrzebujemy więcej wygody – wybierać szkła kontaktowe. Ważniejsza niż rodzaj produktu jest jego jakość. Jeśli wybierzemy dobrych, sprawdzonych producentów, zarówno okulary, jak i soczewki pozwolą nam cieszyć się dobrym widzeniem i odzyskać komfort codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =