Badanie wzroku – z czego się składa?
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badanie wzroku – z czego się składa?

Badanie oczu to jedno z najważniejszych badań, jakie można mieć. Ważne jest, aby regularnie przeprowadzać badania wzroku przez całe życie, ponieważ to właśnie w tym czasie można wykryć i leczyć wiele schorzeń. Podczas badania okulistycznego, okulista będzie patrzył na Twoje oczy przez powiększającą soczewkę zwaną lampą szczelinową. Pozwala mu to na bardzo dokładne zbadanie powierzchni oka. Lekarz sprawdzi również oznaki jaskry, zaćmy i innych problemów, które mogą wpływać na Twój wzrok.

Poniżej przedstawiono niektóre z testów, które mogą być wykonane podczas badania oczu:

Badanie w lampie szczelinowej

Badanie w lampie szczelinowej pozwala okuliście zbadać najbardziej zewnętrzną warstwę gałki ocznej (rogówka), jak również wewnętrzne struktury oka (spojówka, rogówka, tęczówka, soczewka, siatkówka).

Test odruchu źrenic 

Test ten sprawdza, czy nie doszło do uszkodzenia nerwu lub innych nieprawidłowości w nerwie wzrokowym, który przenosi informacje wizualne z siatkówki przez nerw wzrokowy do mózgu.

Rozszerzone badanie oka 

Krople rozszerzające są używane do poszerzenia (rozszerzenia) źrenic, dzięki czemu światło może łatwiej dostać się do środka. Dzięki temu lekarz może lepiej zobaczyć wnętrze Państwa oczu i zidentyfikować wszelkie nieprawidłowości na ich powierzchni lub w ich wewnętrznych warstwach.

Badanie ostrości wzroku 

Odbywa się poprzez poproszenie Cię o odczytanie liter z tabeli odległości lub z tablicy literowej trzymanej blisko Ciebie przez lekarza. 

Jeśli chcesz skontrolować, to badanie wzroku Poznań, jest miastem, w którym to osiągniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Palety metalowe i ich wytrzymałość
Palety metalowe i ich wytrzymałość
Meble do magazynów zazwyczaj wykonane z solidnych materiałów, ponieważ często muszą wytrzymać bardzo duże obciążenia. Palety magazynowe to uniwersalne produkty, […]
Co warto wiedzieć o etykietach samoprzylepnych?
Co warto wiedzieć o etykietach samoprzylepnych?
Głównym zadaniem etykiety samoprzylepnej jest wyróżnienie produktu pośród konkurencyjnego asortymentu. Ma ona skutecznie przyciągnąć wzrok i przekazać odbiorcy wszystkie najważniejsze […]
Jak wybrać oświetlenie do mieszkania?
Jak wybrać oświetlenie do mieszkania?
Wybór właściwego oświetlenia do mieszkania bywa trudny. Rynek pełen jest różnego rodzaju systemów, możemy przebierać w ciekawych ofertach, lecz podjęcie […]
Ostatnie wpisy