Czym się kierować przy wyborze psychologa?
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym się kierować przy wyborze psychologa?

W ostatnich latach diametralnie wzrosło zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych lekarzy psychologów oraz psychiatrów, zarówno wśród dzieci, jak i wśród osób dorosłych. Nieustający stres, presja społeczna i zawodowa, jak również problemy w życiu osobistym coraz mocniej odbijają się na naszej kondycji psychicznej. Wizyta u psychologa napawa niektóre osoby niemałym lękiem, przez co jeszcze dłużej zwlekają z jej umówieniem. Czym zatem kierować się podczas poszukiwań, by trafić na odpowiedniego dla nas specjalistę?

Empatia… i jeszcze raz empatia

W słowie empatia kryje się szereg różnorodnych cech, które z pewnością powinien posiadać każdy dobry psycholog. Ogólnie rzecz biorąc chodzi o jego podejście do pacjenta, szacunek dla jego odczuć i emocji, jak również współczucie, które umożliwia nawiązanie głębokiej rozmowy i dotarcie do sedna problemu. Bez względu na to, czy szukamy specjalisty w Krakowie, czy też pod Warszawą, warto więc zwracać szczególną uwagę na to, w jaki sposób zwraca się on do nas już na pierwszej wizycie.

Psycholog powinien potrafić skonfrontować ewentualne lęki pacjenta z rzeczywistością i poprowadzić go przez efektywną terapię. Aby upewnić się, że mamy do czynienia z właściwą do tego osobą, jeszcze przed wizytą można rozeznać się w opiniach pacjentów, które widnieją w internecie na różnego rodzaju portalach. Zdarza się, że specjalizujący się w danym problemie specjalista nie przyjmuje bezpośrednio w mieście, np. w Łodzi, ale organizuje dojazdy do pacjenta również poza Łodzią, w charakterze wizyt domowych, co może być kluczowe dla osób o ograniczonej mobilności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Krawat – jak go nosić?
Krawat – jak go nosić?
Krawat to symbol elegancji i stylu, ale także świetny sposób na wyrażenie siebie. Krawat to obowiązkowa pozycja w szafie każdego […]
Woda filtrowana – potrzebne akcesoria do jej przygotowania
Woda filtrowana – potrzebne akcesoria do jej przygotowania
Woda, choć nie jest źródłem energii, powinna być podstawą naszej diety. Odpowiednie nawodnienie organizmu pozytywnie wpływa na procesy metaboliczne, wygląd […]
Jakie i ile ubranek kupić dla niemowlaka?
Jakie i ile ubranek kupić dla niemowlaka?
Czas ciąży to czas wielu radości i wielu przygotowań. W końcu do wielkiego dnia porodu, do dnia w którym rozpocznie […]
Ostatnie wpisy