Co uprzyjemni jazdę motorem?

Jazda motocyklem jest przyjemnością samą w sobie dla wszystkich fanów adrenaliny na dwóch kółkach, ale mimo tego ma swoje bolączki. Każdy znajdzie kilka elementów w oddawaniu się tej przyjemności, które nie są zbyt wygodne, a przy dłuższej jeździe potrafią stać się wręcz irytujące. Dlatego warto zainteresować się różnymi akcesoriami, które dadzą nam gwarancję stuprocentowej przyjemności korzystania z motocykla. Nie chcielibyśmy przecież obrzydzić sobie naszego hobby.

Na każdą bolączkę jest rozwiązanie

Jadąc motorem cały czas wystawiamy się na opór powietrza. Nie da się tego obejść, gdyż nie mamy przed sobą chroniącej nas szyby, jak ma to miejsce w samochodzie. Z tego powodu bardzo często narażamy się na kolizję z różnego rodzaju robactwem, kamykami wzbitymi z gruntu lub innymi rzeczami unoszącymi się w powietrzu. Mogą one nie tylko rozpraszać i być dyskomfortowymi, ale również bardzo często zaboleć, np. w sytuacji, w której mucha wpadnie nam do oka lub nosa. Dla ochrony oczu przydadzą się gogle lub okulary, a resztę twarzy możemy ukryć w chustach motocyklowych.

Jeśli chodzi a samą wygodę siedzenia i jazdy, warto pomyśleć o odpowiednim miejscu na stopy. W końcu musimy je gdzieś oprzeć, a jeśli już na początku jazdy będziemy czuli dyskomfort, to po dłuższej podróży może być tak, że nogi odmówią nam posłuszeństwa i nie będziemy w stanie zsiąść z motoru. Umieszczając stopy na dopasowanych, komfortowych podestach motocyklowych oszczędzimy sobie tej przykrości, a nawet zapewnimy sobie dodatkową amortyzację dla nóg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + jedenaście =