Korzyści z przechowania dokumentów medycznych online

Dokumentacja medyczna to papiery, na bazie których pracuje niemalże każda przychodnia, klinika oraz szpital. Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek placówkę, zarówno prywatną, jak i publiczną, która jest w stanie prawidłowo funkcjonować bez niej. Warto podkreślić, że z uwagi na dane wrażliwe i to, jak bardzo jest istotna, taka dokumentacja musi znajdować się pod ścisłym nadzorem i być objęta odpowiednią ochroną. Coraz większą popularnością cieszy się przechowywanie akt medycznych online. Jakie zalety posiada takie rozwiązanie?

Kompleksowa ochrona

Dokumentacja medyczna przechowywana online z reguły znajduje się na przystosowanych do tego serwerach, które zabezpieczono przy pomocy zaawansowanych technicznie metod. Wykluczają one dostęp osób niepowołanych. Akta są właściwie kategoryzowane i uporządkowane. Aby móc do nich zajrzeć potrzebne są kody dostępu jakie nadaje się wyłącznie uprawnionym do tego osobom.

Warto także podkreślić, że na podstawie rejestrów można w każdej chwili sprawdzić, kto i kiedy zaglądał do konkretnych dokumentów. Umieszczając dane na serwerach zyskujemy pewność, że na bieżąco będą wykonywane kopie zapasowe. Nie musimy więc obawiać się tego, że utracimy cenne informacje tak, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku pożaru archiwum znajdującego się w budynku placówki lub podczas kradzieży. Żmudne archiwizowanie i regularne dbanie o właściwe ułożenie teczek z papierami także przestaje być naszym zmartwieniem. Wszystkie potrzebne informacje na temat oprogramowania medycznego znajdziemy na stronie internetowej https://medyc.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − siedem =