Co to są telefony VOIP?

Zwykły telefon stacjonarny to sprzęt, który znajduje się w mieszkaniach większości naszych rodaków, mimo że powinien już dawno odejść w zapomnienie za sprawą nowoczesnych smartfonów. Jakiś czas temu pojawiła się alternatywa dla tego typu tradycyjnych urządzeń – mowa o telefonach VOIP, oferujących połączenia głosowe możliwe do realizacji wyłącznie dzięki dostępowi do internetu. Ta technologia zyskuje z roku na rok coraz większe grono zwolenników. Wynika to z faktu, że posiada bardzo wiele zalet, a wady są w zasadzie niezauważalne. 

Sprzęt dla osób ceniących jakość połączenia

Telefon VoIP wygląda niemal identycznie, jak zwykły telefon stacjonarny. Służy również do tych samych celów – dzwonienia, odbierania oraz przekazywania rozmów. W odróżnieniu od klasycznego brata różni go jednak to, że głos jest przesyłany cyfrowo, a rolę komunikatora odgrywa połączenie internetowe. Nie ma zatem konieczności płacenia za przewody, a pojemność kanału jest w tym przypadku dużo większa. Poza tym jakość samego połączenia jest zazwyczaj lepsza – zależy to w dużej mierze od szybkości i stabilności naszego łącza internetowego.

Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że omawiane sprzęty funkcjonują w oparciu o konta użytkowników, ewentualnie adresy SIP, w związku z czym mogą zarówno przyjmować, jak i przełączać się w tym samym czasie między nawet kilkoma rozmówcami. Tradycyjny telefon posiada natomiast jeden przypisany numer, co oznacza, że tylko jedna osoba może się z nim połączyć w danej chwili. Wiele interesujących modeli telefonów VoIP posiada w swojej ofercie sklep internetowy voip24sklep.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 12 =