Sprężyny obniżające – w jakim celu są montowane w samochodach?

Istnieje mnóstwo sposobów na tuning samochodu. Jednym z nich jest montaż sprężyn obniżających zawieszenie. W sprzedaży dostępnych jest wiele produktów pochodzących od mniej lub bardziej renomowanych producentów. Przed wprowadzeniem modyfikacji warto jednak dowiedzieć się, co daje ich zastosowanie.

Kwestie praktyczne

Obniżanie zawieszenia za pomocą sprężyn to powszechnie stosowane rozwiązanie zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów tuningu. Ich montaż znacząco zmienia komfort i właściwości jezdne samochodu. Zawieszenie staje się bardziej sztywne, co sprawia, że pojazd będzie stabilniejszy podczas dynamicznej jazdy.

Obniżenie zawieszenia pozwala także uniknąć efektu przechylania się auta przy wchodzeniu w szybkie zakręty. Sprzedawcy oferują sprężyny przeznaczone do różnych modeli. Osoby zainteresowane tuningiem pojazdów marki Daewoo, mogą zajrzeć na stronę https://eibach.pl/product/zestaw-sprezyn-pro-kit-chevrolet-espero-e2302-140/.

Efekty wizualne

Nie bez znaczenia jest również efekt wizualny. Zamontowanie sprężyn obniżających zawieszenie pozwala uzyskać bardziej sportowy wygląd niemal każdego samochodu. Zmniejszenie prześwitu pomiędzy kołem, a nadkolem sprawia, że sylwetka samochodu staje się bardziej smukła i atrakcyjna. Niektórzy właściciele pojazdów w celu uzyskania takiego efektu decydują się na zastosowanie większych felg, jednak takie rozwiązanie jest sporo droższe. Za komplet sprężyn obniżających pochodzących od renomowanego producenta należy zapłacić niespełna 1000 zł. Wydaje się, że kwota ta jest niewygórowana, biorąc pod uwagę uzyskiwane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 9 =