Filtry powietrza – czym są i w jakich typach urządzeń są stosowane?
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry powietrza – czym są i w jakich typach urządzeń są stosowane?

Filtry powietrza to urządzenia, które usuwają z powietrza kurz i inne zanieczyszczenia. Są one stosowane we wszelkiego rodzaju urządzeniach, od samochodów po lodówki, aby mieć pewność, że powietrze, którym oddychasz, jest czyste.

Istnieje kilka rodzajów filtrów powietrza. Najpopularniejsze z nich usuwają z powietrza kurz, pyłki i inne małe cząsteczki. Filtry te są zwykle wykonane z włókna szklanego lub poliestrowego i można je znaleźć w wielu różnych urządzeniach, takich jak lodówki, pralki i odkurzacze.

Istnieją również filtry dla większych cząstek, takich jak włosy lub sierść zwierząt domowych. Filtry te muszą mieć bardzo ciasny splot, aby mogły wychwycić wszelkie duże kawałki materiału. Oznacza to, że będą one również łapać mniejsze cząstki, jak również, co jest dlaczego niektórzy ludzie wolą nie używać ich w ogóle, ponieważ może to powodować problemy z ich maszyny później w dół toru, jeśli nie oczyścić je prawidłowo (mogą one dostać zatkane).

Najczęściej spotykane rodzaje filtrów powietrza to:

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza wykorzystują filtry HEPA (high efficiency particulate arresting) do usuwania bakterii, wirusów, pyłków i innych cząstek unoszących się w powietrzu.

Filtry do klimatyzacji

Filtry do klimatyzacji zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do silnika dmuchawy klimatyzacji, dzięki czemu ma ona dłuższą żywotność. Pomagają one również zapobiegać uszkodzeniom silnika dmuchawy poprzez zapobieganie przedostawaniu się wilgoci do jego wnętrza.

Filtry pieców

Filtry pieców zmniejszają ilość kurzu i alergenów w powietrzu, które jest wdmuchiwane do domu przez otwory grzewcze. Są one stosunkowo niedrogie i łatwo je wymienić na nowe, gdy zatkają się zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska wewnętrznego.

Przedstawione wyżej filtry powietrza, jak i inne, można nabyć między od takiego przedstawiciela na rynku jak https://www.filterpoz.pl/. Można liczyć na ich wysoką jakość oraz sprawną obsługę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ekologia w sypialni – z jakich materiałów kupować wyposażenie?
Ekologia w sypialni – z jakich materiałów kupować wyposażenie?
Chcąc wpisać się w aktualnie panujący trend na ekologię, wiele firm poszerza swój asortyment o produkty, które nie szkodzą środowisku. […]
Co służy do rejestrowania dźwięku?
Co służy do rejestrowania dźwięku?
Poprawna rejestracja dźwięku nie jest prostym zadaniem. Aby uzyskać dobre rezultaty, musimy mieć odpowiednie doświadczenie oraz umiejętności. Poza tym równie […]
Ogrzewanie – na jaki typ najlepiej się zdecydować
Ogrzewanie – na jaki typ najlepiej się zdecydować
Każdy właściciel domu jednorodzinnego jest zmuszony do podjęcia decyzji odnośnie wyboru konkretnego typu ogrzewania. Można oczywiście postawić na tradycyjny piec […]
Ostatnie wpisy