Czym się kierować przy wyborze opon i felg?

Felgi i odpowiednio dobrane do nich opony są ważnymi elementami każdego samochodu. Błędy popełnione na etapie ich wyboru i zakupu mogą pociągać za sobą liczne konsekwencje finansowe i znacznie obniżać poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Zatem, na co zwracać uwagę przy wyborze opon i felg do swojego samochodu? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Co wpływa na bezpieczeństwo jazdy samochodem?

Odpowiednio dobrane felgi i opony bez wątpienia poprawiają znacznie komfort oraz bezpieczeństwo jazdy samochodem. Podczas ich wyboru należy jednak zwrócić uwagę na wiele ważnych parametrów. Tak więc opony powinny mieć odpowiednio wysoki indeks prędkości oraz nośności. Co więcej, istotny jest również ich rozmiar, wartość maksymalnego ciśnienia, homologacja do użytku na polskich drogach, grubość bieżnika oraz tak zwana klasa głośności. Przykładem opon, które wszystkie te parametry mają na bardzo wysokim poziomie i charakteryzują się stosunkowo niską ceną, są modele produkowane między innymi przez firmę Kleber

Osobnym tematem jest dobór odpowiednich felg. Na rynku dostępne jest bardzo wiele ich modeli dedykowanych do praktycznie wszystkich samochodów dostępnych w naszym kraju. Abstrahując od wielu parametrów, które należy wziąć pod uwagę przed ich zakupem, najważniejsza wydaje się decyzja o wyborze materiału, z którego zostały one wykonane. Jakie są zatem różnice pomiędzy felgami stalowymi i aluminiowymi? Więcej na ten temat można znaleźć na przykład na stronie internetowej https://plusgum.pl/blog/2017/10/20/felgi-stalowe-i-aluminiowe-czym-sie-roznia/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + szesnaście =