Piękne ciało – kilka sprawdzonych sposobów na redukcję cellulitu
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne ciało – kilka sprawdzonych sposobów na redukcję cellulitu

Piękna i zgrabna sylwetka jest marzeniem niejednej kobiety. Jednak zdarza się, że nadprogramowe kilogramy to nie jedyny problem, z którym walczy wiele przedstawicielek płci pięknej. Czasem schudnięcie nie wystarczy, by czuć się atrakcyjnie i pewnie siebie. Powodem wielu zmartwień okazuje się cellulit, zwany także pomarańczową skórką. Objawia się on grudkową strukturą skóry występującą głównie na udach, brzuchu oraz piersiach. Warto pamiętać, że występuje on w różnych stadiach, dlatego też walkę należy rozpocząć już na samym początku, ponieważ z każdym kolejnym etapem może być coraz ciężej.

Przyczyny powstawania cellulitu

Jedną z najpopularniejszych przyczyn pojawiania się cellulitu bez wątpienia są złe nawyki żywieniowe, do których zalicza się spożywanie zbyt dużej ilości węglowodanów, picie alkoholu oraz jedzenie tak zwanych fast foodów. Powód może leżeć także w prowadzonym trybie życia. Zauważono, że osoby wykonujące pracę siedzącą znacznie częściej borykają się z tym problemem. Co więcej, na powstawanie cellulitu mają wpływ także zbyt ciasne ubrania lub zbyt mała ilość wody pitej w ciągu dnia.

Jak walczyć z niechcianym cellulitem?

Istnieje kilka sposobów na walkę z cellulitem, które dodatkowo bardzo pozytywnie oddziałują na cały organizm. Pierwszy, a zarazem najważniejszy z nich, to prawidłowa dieta uwzględniająca dużą ilość wypijanej wody. Warto sięgać po zdrowe warzywa i owoce, a także po produkty o dużej zawartości błonnika. Posiłki, które spożywa się w ciągu dnia, powinny być nieprzetworzone i pozbawione dużej ilości tłuszczu, cukru oraz soli.

Kolejnym krokiem jest aktywność fizyczna i związane z nią odpowiednie ćwiczenia. Prócz spacerów, jazdy na rowerze czy biegania warto spróbować także innych metod, które pozwolą nam raz na zawsze pożegnać się z cellulitem. Osobom, którym zależy na skuteczności i trwałych efektów, poleca się EMS trening, który jest połączeniem wysiłku fizycznego z elektryczną stymulacją mięśni. Jest to ciekawa alternatywa dla siłowni, dzięki której można nie tylko pozbyć się cellulitu, ale także wyrzeźbić sylwetkę czy pozbyć się uporczywego bólu pleców. Jeden taki trening trwa zaledwie 30 minut, a efekty widoczne są już po kilku wizytach.

Innym, równie lubianym zabiegiem, jest wykonywanie masażu w miejscach objętych cellulitem. Na początku być może nie jest to najprzyjemniejsze uczucie, jednak jego skuteczność zachęca do regularnego stosowania. Taki zabieg można wykonywać w domu przy pomocy szczotki do masażu na sucho, bańki chińskiej lub peelingu z fusów kawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak często powinniśmy chodzić do stomatologa?
Jak często powinniśmy chodzić do stomatologa?
Dla wielu ludzi wizyty u dentysty nie są niczym przyjemnym. Mogą kojarzyć się z bolesnymi zabiegami i kosztowną usługą. Należy […]
Jak radzić sobie z ciepłym powietrzem w swoim domu?
Jak radzić sobie z ciepłym powietrzem w swoim domu?
Od wielu lat obserwuje się ocieplenie klimatu. Ilość gorących i upalnych dni w roku rośnie. Coraz więcej osób próbuje więc […]
Nastrój jak z Dziadka do Orzechów – jak wprowadzić tradycyjny wystrój do wnętrz na Boże Narodzenie?
Nastrój jak z Dziadka do Orzechów – jak wprowadzić tradycyjny wystrój do wnętrz na Boże Narodzenie?
Święta to czas przywołujący na myśl rodzinne spotkania, panującą magiczną aurę oraz wspólne biesiadowanie przy odświętnie nakrytym stole. Warto więc […]
Ostatnie wpisy