Na czym polega opieka paliatywna i jak przekłada się na zdrowie pacjentów?

Opieka paliatywna jest specjalnością medyczną, która skupia się na poprawie jakości życia chorych z poważnymi chorobami.

Opieka paliatywna może być świadczona na każdym etapie poważnej choroby, od wstępnej diagnozy poprzez leczenie i dalej. Specjaliści opieki paliatywnej pracują z chorymi, aby złagodzić ich ból i inne objawy oraz pomóc im żyć tak aktywnie, jak to możliwe.

Opieka paliatywna – co się kryje za tym pojęciem

Opieka paliatywna jest specjalnością medyczną, która skupia się na poprawie jakości życia osób z poważnymi chorobami. Czyni to poprzez skupienie się na łagodzeniu bólu i innych niepokojących objawów, a także na fizycznych, emocjonalnych, społecznych, duchowych i praktycznych potrzebach chorych i ich rodzin.

Jak opieka paliatywna przekłada się na zdrowie chorego?

Celem opieki paliatywnej jest poprawa jakości życia chorego poprzez uśmierzenie bólu i innych niepokojących objawów, takich jak lęk czy duszność, zaspokojenie jego potrzeb fizycznych, emocjonalnych i społecznych, pomoc w radzeniu sobie z chorobą oraz zapewnienie wsparcia emocjonalnego zarówno choremu, jak i jego rodzinie. Jeśli więc zależałoby Ci na zapewnieniu stałej pomocy swoim bliskim np. poprzez taką opcję jak opieka paliatywna Lublin, to lokalizacja w której mieszczą się godne polecenia placówki, które mogą ją zapewnić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =