Switche PoE zewnętrzne do kamer IP – do czego służą?
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Switche PoE zewnętrzne do kamer IP – do czego służą?

Przełączniki zewnętrzne PoE wykorzystywane są jako źródło zasilania dla kamer IP. Zapewniają one stałe zasilanie kamer, dzięki czemu nie trzeba się martwić o wymianę baterii czy korzystanie z gniazdka elektrycznego. Możesz je zakupić na stronie https://camsat.com.pl/kategoria/bezprzewodowe-cctv/switch-poe/.

Co to jest PoE?

Power over Ethernet (PoE) to technologia, która umożliwia kablom sieciowym przesyłanie zarówno danych, jak i energii elektrycznej za pomocą tego samego kabla. Oznacza to, że można użyć tego samego kabla Ethernet do przesyłania sygnałów wideo i energii elektrycznej bez konieczności instalowania oddzielnej linii zasilania.

Kiedy ludzie mówią o PoE, często odnoszą się do pasywnego PoE lub aktywnego PoE. Pasywne PoE wykorzystuje niezasilane urządzenie w celu zapewnienia zasilania, podczas gdy aktywne PoE wymaga zasilanego urządzenia, aby działać.

Jak one działają?

Pasywne PoE wykorzystuje kabel Ethernet do przesyłania zarówno zasilania, jak i danych. Jest to prosta technologia, która może być stosowana w połączeniu z wieloma różnymi rodzajami urządzeń, w tym punktami dostępu, kamerami nadzoru wideo i modemami bezprzewodowymi.

Pasywne PoE wykorzystuje dwie pary przewodów wewnątrz kabla Ethernet – jedna para przenosi dane, podczas gdy druga para zapewnia zasilanie. Niektóre urządzenia mają tylko jeden lub dwa porty Ethernet, ale nadal mogą korzystać z pasywnego PoE, podłączając się bezpośrednio do przełącznika lub routera za pośrednictwem innego połączenia przewodowego, takiego jak USB lub szeregowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego w serze są dziury?
Dlaczego w serze są dziury?
Dla wielu osób zastanawiające jest to, skąd biorą się konkretnie dziury w serze? Warto się nad tym dobrze zastanowić. Niektórzy […]
Chcesz założyć monitoring? Kup ten sprzęt
Chcesz założyć monitoring? Kup ten sprzęt
Monitoring zdecydowanie warto posiadać w dzisiejszych czasach. Działa on nie tylko prewencyjnie, ale przede wszystkim odstraszająco. Dzięki obecności kamer każdy […]
Fotografia portretowa – 4 podstawowe rzeczy, które musisz wiedzieć!
Fotografia portretowa – 4 podstawowe rzeczy, które musisz wiedzieć!
Fotografia portretowa to bardzo popularny gatunek fotografii. Nic dziwnego, ponieważ łatwo jest znaleźć piękną modelkę, a portrety są również dość […]
Ostatnie wpisy