Boks – jak ustabilizować nadgarstki na ringu?

Sporty walki, takie jak boks, wymagają nie tylko odpowiedniego przygotowania fizycznego, ale również technicznego. W czasie ćwiczeń zawodnicy mogą doznać różnych urazów, dlatego konieczne jest właściwe zabezpieczenie poszczególnych części ciała. Jedną z nich są nadgarstki.

Pięściarze przed nałożeniem rękawic owijają swoje dłonie bandażami. To nie fanaberia, ale konieczny rytuał, który skutecznie chroni kości przed uszkodzeniami. Bandaże bokserskie są niezbędne, by ustabilizować nadgarstki, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju obrażenia podczas walki. W trakcie pojedynku pada nawet kilkaset ciosów, które mogą prowadzić do poważnych kontuzji.

Oprócz przygotowania technicznego, bardzo ważne jest odpowiednie wyprowadzanie ciosów. Połączenie tych elementów zapewnia najlepszą ochronę.

Tajemnice ringu

Stabilizacja nadgarstków jest konieczna nie tylko podczas turniejów, czy zawodów, ale również na treningach i sparingach, ponieważ w każdej z tych sytuacji pracują dłonie. Boks należy do kategorii sportów kontaktowych, stąd duże prawdopodobieństwo urazów. Właściwe zabandażowanie tych części ciała zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych kontuzji.

Ważna jest także jakość bandażu. Coraz częściej wykonane są one z materiałów, które dodatkowo pochłaniają wilgoć z pocących się dłoni, dzięki czemu zwiększają komfort walki i pomagają utrzymać prawidłową higienę. Profesjonalny bandaż bokserski wyposażony jest w specjalną pętelkę na kciuk, która przyspiesza owijanie. Dodatkowym atutem jest wygodne zapięcie na rzep.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + dziewięć =