Jak EMS pomaga spalić tłuszcz?

W dzisiejszych czasach wielu ludzi marzy o estetycznej sylwetce i dobrej sprawności fizycznej. Niestety, ze względu na pracę oraz inne obowiązki, nie wszyscy z nich mają czas i siłę potrzebną do wykonywania wyczerpujących treningów wytrzymałościowych oraz wylewania siódmych potów na siłowni. Dobrym rozwiązaniem dla tych wszystkich osób może okazać się trening EMS, który pozwala skutecznie spalić tłuszcz i poprawić formę poświęcając stosunkowo niewielkie ilości czasu i siły. Czym więc jest EMS i jakich efektów można się po nim spodziewać?

Na czym polega i jak działa EMS?

EMS, czyli elektrostymulacja mięśni jest nowoczesną metodą treningową, która pozwala na skuteczne spalanie zbędnego tłuszczu i dostarczenie mięśniom bodźców niezbędnych do rozwoju. Specjaliści oraz osoby regularnie poddające się stymulacji potwierdzają jej skuteczność i przyznają, że daje ona nawet kilkukrotnie lepsze efekty niż klasyczne treningi na rowerze czy w siłowni. Ćwiczenia fizyczne wykonywane metodą EMS polegają na podłączeniu trenującego do specjalnego kombinezonu, który podczas sesji wysyła do mięśni impulsy.

Przed poddaniem się ćwiczeniom tego typu należy bezwzględnie skontaktować się z trenerem, który dokładnie przeanalizuje skład ciała i dobierze optymalną intensywność ćwiczeń. W przeciwnym razie rezultaty mogą być mało zadowalające a w niektórych przypadkach nawet szkodliwe dla zdrowia. Potwierdzeniem skuteczności elektrostymulacji mięśni może być fakt, że jest ona coraz częściej wykorzystywana w klubach fitness, siłowniach oraz w klinikach rehabilitacyjnych. Jej efekty doceniają nawet profesjonalni sportowcy, którzy dość często wykorzystują EMS jako uzupełnienie swoich codziennych sesji treningowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =