Jak EMS pomaga spalić tłuszcz?

W dzisiejszych czasach wielu ludzi marzy o estetycznej sylwetce i dobrej sprawności fizycznej. Niestety, ze względu na pracę oraz inne obowiązki, nie wszyscy z nich mają czas i siłę potrzebną do wykonywania wyczerpujących treningów wytrzymałościowych oraz wylewania siódmych potów na siłowni. Dobrym rozwiązaniem dla tych wszystkich osób może okazać się trening EMS, który pozwala skutecznie spalić tłuszcz i poprawić formę poświęcając stosunkowo niewielkie ilości czasu i siły. Czym więc jest EMS i jakich efektów można się po nim spodziewać?

Na czym polega i jak działa EMS?

EMS, czyli elektrostymulacja mięśni jest nowoczesną metodą treningową, która pozwala na skuteczne spalanie zbędnego tłuszczu i dostarczenie mięśniom bodźców niezbędnych do rozwoju. Specjaliści oraz osoby regularnie poddające się stymulacji potwierdzają jej skuteczność i przyznają, że daje ona nawet kilkukrotnie lepsze efekty niż klasyczne treningi na rowerze czy w siłowni. Ćwiczenia fizyczne wykonywane metodą EMS polegają na podłączeniu trenującego do specjalnego kombinezonu, który podczas sesji wysyła do mięśni impulsy.

Przed poddaniem się ćwiczeniom tego typu należy bezwzględnie skontaktować się z trenerem, który dokładnie przeanalizuje skład ciała i dobierze optymalną intensywność ćwiczeń. W przeciwnym razie rezultaty mogą być mało zadowalające a w niektórych przypadkach nawet szkodliwe dla zdrowia. Potwierdzeniem skuteczności elektrostymulacji mięśni może być fakt, że jest ona coraz częściej wykorzystywana w klubach fitness, siłowniach oraz w klinikach rehabilitacyjnych. Jej efekty doceniają nawet profesjonalni sportowcy, którzy dość często wykorzystują EMS jako uzupełnienie swoich codziennych sesji treningowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć − 7 =