Jakie czynności są podejmowane w celu odnalezienia szczepionki na COVID-19?
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie czynności są podejmowane w celu odnalezienia szczepionki na COVID-19?

Pandemia koronawirusa wstrząsnęła całym światem. Wywołała największy, globalny kryzys na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Wpłynęła bezpośrednio na wszystkie grupy społeczne, ale przede wszystkim postawiła cały medyczny świat na nogi. Nie tylko walczą oni o życia chorych w bezpośredniej opiece nad pacjentem, ale również dokładają wszelkich starań, aby wirus jak najszybciej został powstrzymany. Właśnie dlatego, każdego dnia wykonywane są rzetelne badania nad COVID-19, mające na celu jak najszybsze wynalezienie szczepionki. 

Najważniejsze badania naukowe 

Większość badań poświęconych jest przeciwciałom na COVID-19, które jak twierdzą eksperci mogą okazać się zbawiennie w walce z wirusem oraz leczeniu zachorowań. Do ich identyfikacji służy między innymi Miltenyi MicroBeads. Izolacja komórek odbywa się krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta, a proces ten jest niezwykle szybki.

Kolejnym podstawowym działaniem w celu wynalezienia skutecznej szczepionki są prace nad hodowlą komórek mieloidalnych do testów i immunogenności. Badania prezentacji antygenu odgrywają tu niezwykle ważną rolę. Dzięki nim można będzie ocenić bezpieczeństwo immunogenności antygenów.  

Kluczowym działaniem wspomagającym rozwój szczepionki są również ciągłe badania stanu zapalnego płuc. Ważnym czynnikiem jest bowiem dokładne zrozumienie warunków w jakim występuje.

W oczekiwaniu na panaceum

W dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2 należy pamiętać o ciągłej profilaktyce. Nie zapominajmy o wzmożonej higienie oraz dbaniu o zdrowy tryb życia wspomagający naszą naturalną odporność. Przestrzegajmy dystansu społecznego i żyjmy rozsądnie – tak aby nie narażać siebie i innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ekstremalne rzeczy, których musisz spróbować
Ekstremalne rzeczy, których musisz spróbować
Sporty ekstremalne polegają na tym, aby wydobyć jak najwięcej ze swojego ciała i umysłu. Nie są one dla wszystkich, ale […]
Dlaczego kurtka typu parka zyskała aż taką popularność?
Dlaczego kurtka typu parka zyskała aż taką popularność?
Jednym z chętniej wybieranych okryć wierzchnich jest kurtka parka damska. Jest to model, dostępny w różnych długościach, który charakteryzuje się […]
Jak sprawdzać instalację wodną w mieszkaniu?
Jak sprawdzać instalację wodną w mieszkaniu?
Doprowadzenie wody do mieszkania zazwyczaj realizowane jest z głównej sieci wodociągowej. Najpierw jest ona przyłączona do budynku, później natomiast prowadzi […]
Ostatnie wpisy