Jakie czynności są podejmowane w celu odnalezienia szczepionki na COVID-19?

Pandemia koronawirusa wstrząsnęła całym światem. Wywołała największy, globalny kryzys na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Wpłynęła bezpośrednio na wszystkie grupy społeczne, ale przede wszystkim postawiła cały medyczny świat na nogi. Nie tylko walczą oni o życia chorych w bezpośredniej opiece nad pacjentem, ale również dokładają wszelkich starań, aby wirus jak najszybciej został powstrzymany. Właśnie dlatego, każdego dnia wykonywane są rzetelne badania nad COVID-19, mające na celu jak najszybsze wynalezienie szczepionki. 

Najważniejsze badania naukowe 

Większość badań poświęconych jest przeciwciałom na COVID-19, które jak twierdzą eksperci mogą okazać się zbawiennie w walce z wirusem oraz leczeniu zachorowań. Do ich identyfikacji służy między innymi Miltenyi MicroBeads. Izolacja komórek odbywa się krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta, a proces ten jest niezwykle szybki.

Kolejnym podstawowym działaniem w celu wynalezienia skutecznej szczepionki są prace nad hodowlą komórek mieloidalnych do testów i immunogenności. Badania prezentacji antygenu odgrywają tu niezwykle ważną rolę. Dzięki nim można będzie ocenić bezpieczeństwo immunogenności antygenów.  

Kluczowym działaniem wspomagającym rozwój szczepionki są również ciągłe badania stanu zapalnego płuc. Ważnym czynnikiem jest bowiem dokładne zrozumienie warunków w jakim występuje.

W oczekiwaniu na panaceum

W dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2 należy pamiętać o ciągłej profilaktyce. Nie zapominajmy o wzmożonej higienie oraz dbaniu o zdrowy tryb życia wspomagający naszą naturalną odporność. Przestrzegajmy dystansu społecznego i żyjmy rozsądnie – tak aby nie narażać siebie i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + 14 =