Dieta niemowlęca – czym karmić małe dziecko?

Malutkie dzieci są bardzo wymagające pod względem żywienia. Nie potrzebują one wyszukanych potraw, jednak nawet najprostsze i najbardziej podstawowe składniki serwowane maluchom muszą być doskonałej jakości. Nie sprawdzą się tu produkty z supermarketów. Jeśli nie karmimy piersią, już od pierwszych dni powinniśmy postawić na najlepsze mieszanki, które swoim składem zbliżone są do mleka matki. Tylko takie napoje mleczne zapewnią niemowlakowi zdrowy rozwój oraz prawidłowe przybieranie na masie.

Pamiętajmy, że w sklepach są obecnie dostępne naprawdę świetne mleka modyfikowane, które doskonale współgrają z potrzebami najmniejszych członków naszych rodzin.

Jakie mieszanki dla niemowlaków wybierać

Wszystkie mleka modyfikowane, które możemy kupić w polskich sklepach są dobrze przebadane, jednak wśród nich również są produkty lepsze i gorsze. O idealnym składzie mieszanek dla maluszków więcej przeczytamy na tej stronie internetowej https://polandfood.com.pl/new/index.php/pl/mleko-dla-dzieci, jednak zawsze musimy pamiętać o wybieraniu produktów wzbogaconych o dobroczynne DHA, ARA, FOS i GOS. Te składniki nie znajdują się w każdym mleku, dlatego trzeba zwracać na nie szczególną uwagę. Maluszek karmiony takimi napojami mlecznymi będzie miał dostarczane białko, kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały w odpowiednich proporcjach pozwalających na doskonałe wchłanianie. Dzięki temu nasz skarb będzie zdrowo najedzony i spokojny, a my nie będziemy musieli martwić się o jego rozwój. Mieszanki z najwyższej półki to inwestycja w przyszłość dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 11 =