Sprzęt medyczny dla osób mających problemy z oddychaniem

Problemy z oddychaniem, jak np. duszności często są objawami groźnych schorzeń układu oddechowego i krążenia. Czasami jednak wywołują je również stany psychiczne: lęki czy depresja. W przypadku poważnych dolegliwości oddechowych konieczne staje się użycie specjalistycznego sprzętu. Ma on ułatwić osobie chorej normalne funkcjonowanie.

Jak sprawdzić poziom tlenu we krwi?

W przypadku osób nieprzytomnych, będących w stanie narkozy lub pod respiratorem konieczne jest monitorowanie saturacji, czyli nasycenia hemoglobiny we krwi tlenem. U zdrowych osób wynosi ona powyżej 95%. Korzystając z pulsoksymetrów dostępnych w https://www.oddychasz.pl/Pulsoksymetry-c32, można bez problemu mierzyć tętno i saturację. Urządzenie to jest bezinwazyjne i pracuje dzięki klipsowi, założonemu na palec osoby nieprzytomnej.

Radzenie z dusznościami w nocy

Jedną z częstszych dolegliwości oddechowych jest bezdech senny. To bardzo poważne schorzenie i nie można go bagatelizować. Osoby cierpiące na bezdech często budzą się w nocy, są niewypoczęte, mają problemy z koncentracją następnego dnia. Aby zniwelować niekorzystne skutki bezdechu sennego, można skorzystać z masek tlenowych CPAP. Wtłaczają one powietrze do płuc pod prawidłowym ciśnieniem. Akcesoria dostępne na stronie https://www.oddychasz.pl/Akcesoria-do-masek-c25 pomagają uefektywnić pracę maski. Przykładowo poduszki żelowe zapewniają lepsze uszczelnienie urządzenia, co zapewnia odpowiednie ciśnienie powietrza w nocy. Dzięki wyposażeniu medycznemu bezdech senny i inne schorzenia oddechowe mogą zostać złagodzone. To z kolei przekłada się na większy komfort życia i ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + jedenaście =