Czym płukać jamę ustną?

Dokładne płukanie ust wybranym środkiem powinno być codziennym rytuałem higienicznym każdego człowieka. Jest to bowiem najskuteczniejszy sposób na zachowanie pięknego uśmiechu, a także przywrócenie jamie ustnej pełni zdrowia poprzez wyeliminowanie problemu z próchnicą, nadwrażliwością albo nadmierną suchością. Znakomicie sprawdza się np. olejek kokosowy na zęby działa bowiem wybielająco i odświeżająco. Bez problemu kupimy go w internecie albo przygotujemy samodzielnie.

Opcji jest co najmniej kilka

Do płukania jamy ustnej nadaje się mnóstwo gotowych preparatów dostępnych w licznych sklepach działających zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. Na uwagę zasługuje przede wszystkim produkt ze zwiększoną ilością fluoru w składzie, który zwalcza próchnicę, a na dodatek w znacznym stopniu zwiększa wytrzymałość szkliwa.

Oprócz tego mamy do wyboru następujące rodzaje płynów: przeciwgrzybiczy, dedykowany nadwrażliwym dziąsłom i zębom, likwidujący suchość (poprzez stymulację produkcji śliny), przeciwzapalny, wybielający, niwelujący brzydki zapach oraz przeznaczony stricte dla osób po skomplikowanych zabiegach chirurgicznych. Warto zwrócić też uwagę na wspomniany już olej kokosowy, ponieważ jest produktem wyjątkowo delikatnym, a jednocześnie skutecznym. Można go zamówić na stronie https://www.elixio.pl/.

Alternatywę dla gotowych preparatów stanowią rozmaite płukanki, które można przygotować w zaciszu własnego domu. Doskonałym przykładem są choćby roztwory wody z dodatkiem aloesu, szałwii, rumianku, oczaru wirginijskiego, soli morskiej, cynamonu lub olejku goździkowego. Dodajmy, że płyn do płukania ust jest jedynie dodatkiem do codziennej higieny i z pewnością nie powinien zastępować szczotkowania ani nitkowania zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × jeden =