Jak wybrać odpowiednią dietę?
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać odpowiednią dietę?

Wybór odpowiedniej diety często jest niełatwym zadaniem. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią, warto skonsultować się z dietetykiem, który ułoży dla Ciebie indywidualny jadłospis. Jeśli jednak chcesz działać na własną rękę – aby uzyskać spektakularne efekty, powinieneś dobrać dietę, która wspomoże rozbudowę mięśni.

Co powinieneś wiedzieć o prawidłowym odżywianiu przy wzmożonym wysiłku fizycznym?

Jeśli Twoim celem jest osiągnięcie wspaniałej, umięśnionej sylwetki musisz zwrócić uwagę na to, aby Twoje posiłki były prawidłowo skomponowane. Istotna jest ich objętość, ilość spożywanych kalorii, a także zależność między składem przygotowanych porcji a godziną dostarczenia substancji odżywczych do organizmu.

Aby zbudować mięśnie, musisz jeść więcej. Podczas ćwiczeń siłowych, powinieneś spożywać od 3 do 5 tysięcy kalorii dziennie. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób optymalnie dobrać posiłki, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady dietetyka.

Dieta indywidualna na masę powinna zawierać odpowiednie ilości pełnowartościowego białka, węglowodanów oraz tłuszczy. Dodatkowo, nie może zabraknąć w niej owoców i warzyw. Pamiętaj, że dieta bogatoenergetyczna powinna być lekkostrawna,. Musi również dostarczać odpowiednie ilości witamin i składników mineralnych.

Należy wyłączyć z niej napoje gazowane oraz słodycze. Odpowiednio dobrany jadłospis połączony z ćwiczeniami siłowymi zapewni Ci przyrost masy mięśniowej. Dzięki wytrwałości, zbudowanie muskularnej sylwetki nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Top 10 akcesoriów dla domków mobilnych
Top 10 akcesoriów dla domków mobilnych
Jak sama nazwa wskazuje “mobilny domek” jest niewielkich rozmiarów, dlatego z głową trzeba dobrać do niego odpowiednie sprzęty, aby nie […]
Czy na tarasie można hodować kwiaty?
Czy na tarasie można hodować kwiaty?
Wiele osób posiadających własny dom jednorodzinny decyduje się także na założenie ogrodu oraz tarasu. O ile ta pierwsza przestrzeń wydaje […]
Charakterystyczne cechy mebli wykonanych w stylu skandynawskim
Charakterystyczne cechy mebli wykonanych w stylu skandynawskim
Skandynawski design to trend, który można zastosować do różnych przedmiotów codziennego użytku: od aranżacji wnętrz po wzornictwo przemysłowe. Pomimo tego, […]
Ostatnie wpisy