Jak wybrać odpowiednią dietę?
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać odpowiednią dietę?

Wybór odpowiedniej diety często jest niełatwym zadaniem. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią, warto skonsultować się z dietetykiem, który ułoży dla Ciebie indywidualny jadłospis. Jeśli jednak chcesz działać na własną rękę – aby uzyskać spektakularne efekty, powinieneś dobrać dietę, która wspomoże rozbudowę mięśni.

Co powinieneś wiedzieć o prawidłowym odżywianiu przy wzmożonym wysiłku fizycznym?

Jeśli Twoim celem jest osiągnięcie wspaniałej, umięśnionej sylwetki musisz zwrócić uwagę na to, aby Twoje posiłki były prawidłowo skomponowane. Istotna jest ich objętość, ilość spożywanych kalorii, a także zależność między składem przygotowanych porcji a godziną dostarczenia substancji odżywczych do organizmu.

Aby zbudować mięśnie, musisz jeść więcej. Podczas ćwiczeń siłowych, powinieneś spożywać od 3 do 5 tysięcy kalorii dziennie. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób optymalnie dobrać posiłki, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady dietetyka.

Dieta indywidualna na masę powinna zawierać odpowiednie ilości pełnowartościowego białka, węglowodanów oraz tłuszczy. Dodatkowo, nie może zabraknąć w niej owoców i warzyw. Pamiętaj, że dieta bogatoenergetyczna powinna być lekkostrawna,. Musi również dostarczać odpowiednie ilości witamin i składników mineralnych.

Należy wyłączyć z niej napoje gazowane oraz słodycze. Odpowiednio dobrany jadłospis połączony z ćwiczeniami siłowymi zapewni Ci przyrost masy mięśniowej. Dzięki wytrwałości, zbudowanie muskularnej sylwetki nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trener biznesu – kiedy skorzystać z jego pomocy?
Trener biznesu – kiedy skorzystać z jego pomocy?
Wypalenie w biznesie to bardzo często spotykane zjawisko. Często bywa tak, że na swojej zawodowej ścieżce stajemy, nie wiedząc, co […]
Proste przepisy na dania orientalne
Proste przepisy na dania orientalne
Kuchnia orientalna w Polsce jest popularna mimo, że czasem można mieć problem ze znalezieniem składników. Dlatego najlepiej jest zacząć od […]
Elegancki notes – czy jest dobrym upominkiem?
Elegancki notes – czy jest dobrym upominkiem?
Czasami, by sprawić komuś przyjemność, można go obdarować drobnym upominkiem. Niezależnie czy okazją są urodziny, jubileusz, zdany egzamin czy awans, […]
Ostatnie wpisy