Rzeczy do biegania zimą – co jest niezbędne?

Bieganie podbiło serca miłośników sportu na całym świecie. Jest korzystne dla kondycji, zdrowia i samopoczucia oraz może być uprawiane przez cały rok. Oczywiście, pod warunkiem że dostosujesz swój strój do aktualnej pogody i panujących na zewnątrz warunków. Co więc należy mieć na sobie podczas zimowego joggingu?

Zwykłe dresy i kurtka? Nie tym razem

Uprawianie sportu na zewnątrz podczas niskich temperatur, to spore wyzwanie dla organizmu, które jednocześnie świetnie go hartuje i podnosi odporność. Nie należy więc zimą rezygnować z biegania, lecz po prostu odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim, nie będzie dobrym pomysłem ubieranie ciepłych dresów i puchowej kurtki. Ciało, w trakcie biegania intensywnie się poci, potrzebuje więc odzieży który odprowadzi pot na zewnątrz i spowoduje jego jak najszybsze odparowanie. Dzięki temu, ciało pozostanie suche – minimalizujesz w ten sposób ryzyko złapania infekcji. Zastosowane materiały powinny być więc termoochronne i lekkie.

Komfort termiczny, to odpowiednia odzież

Podczas zimowego joggingu zadbaj o wygodne obuwie, a także wyposaż się w specjalne getry, koszulkę i bluzę. Powinny być one dedykowane właśnie sportom zimowym. Przykładowe ubrania tego typu można sprawdzić na https://www.runshop.pl/odziez-damska,c8.html. Odzież jest wówczas wykonana ze specjalnych materiałów, zabezpieczających ciało przed chłodem i przegrzaniem. Getry najlepiej, żeby były dopasowane, bluza zaś nieco luźna – nie krępująca ruchów. Bluza powinna być też dość długa i dobrze zabezpieczać dolną część pleców, przez co ochroni przed bolesnym i niebezpiecznym przewianiem. Dobrze też, żeby chociaż jedna część odzieży posiadała element odblaskowy. Zimą, szybciej zapada zmrok, więc znacznie zwiększy to Twoje bezpieczeństwo. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + piętnaście =