Nastrój jak z Dziadka do Orzechów – jak wprowadzić tradycyjny wystrój do wnętrz na Boże Narodzenie?

Święta to czas przywołujący na myśl rodzinne spotkania, panującą magiczną aurę oraz wspólne biesiadowanie przy odświętnie nakrytym stole. Warto więc zadbać, aby w naszych domach panował niezapomniany klimat, który będzie udzielał się nie tylko nam, ale również naszym gościom. Jak więc udekorować przestrzeń w taki sposób, aby wystrój nawiązywał do tradycji i napawał wszystkich zachwytem?

Zieleń i czerwień czyli kolorystyczny powrót do tradycji

Zaczynając rozważanie nad aranżacją wnętrz w duchu świątecznej tradycji, warto pomyśleć nad barwnym motywem przewodnim. Niezaprzeczalnie kolorami, z którymi najczęściej kojarzone jest Boże Narodzenie, są soczysta czerwień, która przywołuje na myśl kubrak Świętego Mikołaja oraz głęboka, butelkowa zieleń, przypominająca o bogato zdobionych girlandach oraz naturalnym symbolu Świąt, czyli choince. Na bazie tych dwóch kolorów możemy budować całą koncepcję wykonania świątecznego wystroju.

Zaczynając od dekoracji choinkowych, poprzez wykonanie wieńców, które w idealny sposób przyozdobią np. drzwi mieszkania, aż do decyzji dotyczącej wyglądu świątecznego stołu. Warto pomyśleć nad dopełnieniem czerwono-zielonej aranżacji złotymi dodatkami, takimi jak świeczniki czy sztućce, które wprowadzą powiewu luksusu oraz będą tworzyć efektowną grę świateł. Pamiętając o spójności wykonania świątecznego wystroju, wybierajmy drobiazgi, które pojawią się w przestrzeni całego domu. W kuchni może być to obrus w unikalne wzory, w sypialni gruba, welurowa narzuta na łóżko, a w pokoju dziecięcym tradycyjny, drewniany domek dla lalek.

W dzisiejszych czasach okres świąteczny nie ogranicza się tylko do przygotowania wigilijnych potraw, ale zawładnął wieloma sferami naszej codzienności, również wystrojem wnętrz. Szukając inspiracji, warto przeglądać magazyny wnętrzarskie lub odwiedzać różnorakie sklepy internetowe. Pamiętajmy, że klimat pomieszczenia budujemy nie tylko gustownymi meblami, kolorem ścian, ale także dodatkami.

Znajdziesz je na stronie https://furnilux.pl/dekoracje-i-akcesoria/zegary, gdzie bez wątpienia uda się dobrać drobiazgi, które idealnie wpasują się w nadchodzącą świąteczną aurę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × jeden =