Satyna – materiał, który zapewni komfort snu podczas letnich upałów
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Satyna – materiał, który zapewni komfort snu podczas letnich upałów

Sen jest bardzo ważny dla organizmu. Jego brak może powodować bóle głowy i pogorszoną koncentrację. Lato jest taką porą roku, która nie sprzyja wypoczynkowi. Noce bywają gorące, a to utrudnia zasypianie. Z pomocą przychodzi tutaj pościel satynowa. Warto spać pod nią w czasie letnich upałów.

Czym jest satyna?

Satyna jest bawełnianą tkaniną, czasem także jedwabną. Z jednej strony jest błyszcząca, a z drugiej matowa. Ten materiał ma zastosowanie głównie w pościeli. Wykorzystuje się ją także do produkcji damskiej odzieży, takiej jak szlafroki, czy sukienki. W średniowieczu satyna była bardzo droga i dostępna jedynie dla wyższych klas społecznych. Również w dzisiejszych czasach jest ona uważana za materiał luksusowy.

Pościel wykonana z bawełny satynowej

Satynowa pościel ma mnogość wzorów i kolorów. Jest najczęściej wykonywana z bawełny satynowej. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Kolor w takiej tkaninie jest odporny na spieranie. Nie zniszczy jej pranie nawet w wysokich temperaturach. Może służyć przez wiele lat i nie widać na niej śladów upływu czasu.

Ponadto satyna nie powoduje reakcji uczuleniowych. Nie gromadzi wilgoci i nie zbiera kurzu. Wykonane z niej pościele są więc odpowiednie dla alergików. Łatwym sposobem na jej zakup są oczywiście sklepy internetowe. Z taką ofertą można zapoznać się na przykład pod adresem https://www.moker.eu/satyna-import-c-10_58.html.

Satyna w pościeli na lato

Satyna to materiał oddychający. Warto oblekać w nią pościel każdego lata. Główną zaletą tej tkaniny jest to, że zapobiega poceniu się. Spanie podczas upałów stanie się więc bardziej komfortowe. Poprzez dobrą cyrkulację powietrza satyna sprawi, że nocą będzie chłodniej, niż pod inną pościelą. Łatwiej będzie zasnąć, a sen będzie zdrowszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to są siniaki i dlaczego zmieniają kolor?
Co to są siniaki i dlaczego zmieniają kolor?
Ciężko byłoby znaleźć chociaż jedną osobę, która kiedykolwiek nie nabiłaby sobie siniaka. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, niewielkie i nawet niezbyt […]
Co to są autoklawy i jak się ich używa?
Co to są autoklawy i jak się ich używa?
Autoklawy są to urządzenia służące do przeprowadzania sterylizacji na określonych narzędziach. Obecnie należą do najskuteczniejszych urządzeń w swojej dziedzinie dostępnych […]
Opakowania ekologiczne dla gastronomii – czy to dobry pomysł?
Opakowania ekologiczne dla gastronomii – czy to dobry pomysł?
Ekologiczne opakowania dla gastronomii to rosnący trend. Podczas gdy większość ludzi myśli, że opakowania ekologiczne są przeznaczone tylko dla produktów […]
Ostatnie wpisy