Satyna – materiał, który zapewni komfort snu podczas letnich upałów
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Satyna – materiał, który zapewni komfort snu podczas letnich upałów

Sen jest bardzo ważny dla organizmu. Jego brak może powodować bóle głowy i pogorszoną koncentrację. Lato jest taką porą roku, która nie sprzyja wypoczynkowi. Noce bywają gorące, a to utrudnia zasypianie. Z pomocą przychodzi tutaj pościel satynowa. Warto spać pod nią w czasie letnich upałów.

Czym jest satyna?

Satyna jest bawełnianą tkaniną, czasem także jedwabną. Z jednej strony jest błyszcząca, a z drugiej matowa. Ten materiał ma zastosowanie głównie w pościeli. Wykorzystuje się ją także do produkcji damskiej odzieży, takiej jak szlafroki, czy sukienki. W średniowieczu satyna była bardzo droga i dostępna jedynie dla wyższych klas społecznych. Również w dzisiejszych czasach jest ona uważana za materiał luksusowy.

Pościel wykonana z bawełny satynowej

Satynowa pościel ma mnogość wzorów i kolorów. Jest najczęściej wykonywana z bawełny satynowej. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Kolor w takiej tkaninie jest odporny na spieranie. Nie zniszczy jej pranie nawet w wysokich temperaturach. Może służyć przez wiele lat i nie widać na niej śladów upływu czasu.

Ponadto satyna nie powoduje reakcji uczuleniowych. Nie gromadzi wilgoci i nie zbiera kurzu. Wykonane z niej pościele są więc odpowiednie dla alergików. Łatwym sposobem na jej zakup są oczywiście sklepy internetowe. Z taką ofertą można zapoznać się na przykład pod adresem https://www.moker.eu/satyna-import-c-10_58.html.

Satyna w pościeli na lato

Satyna to materiał oddychający. Warto oblekać w nią pościel każdego lata. Główną zaletą tej tkaniny jest to, że zapobiega poceniu się. Spanie podczas upałów stanie się więc bardziej komfortowe. Poprzez dobrą cyrkulację powietrza satyna sprawi, że nocą będzie chłodniej, niż pod inną pościelą. Łatwiej będzie zasnąć, a sen będzie zdrowszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Świece czy kadzidełka – co lepiej sprawdzi się w domowej aromaterapii?
Świece czy kadzidełka – co lepiej sprawdzi się w domowej aromaterapii?
Aromaterapia jest świetnym sposobem na odprężenie się po ciężkim dniu. Zapachy uwalniane przez kadzidełka czy świece wprawiają w dobry nastrój […]
Jak wyjść z kryzysu finansowego i spłacić ciążące na nas długi?
Jak wyjść z kryzysu finansowego i spłacić ciążące na nas długi?
Płynność finansowa jest niezbędna do tego, by firma mogła funkcjonować w prawidłowy sposób. To warunek konieczny do bieżącego wypłacania wynagrodzeń […]
Koncentrator tlenu – jak działa?
Koncentrator tlenu – jak działa?
Koncentrator tlenu jest prostym urządzeniem, którego obsługa nie wymaga od nas profesjonalnego szkolenia. Z racji na bezpośredni pobór powietrza z […]
Ostatnie wpisy