Jak urządzić mieszkanie w stylu retro?

Moda z przestrzeni lat lubi powracać. Nie inaczej dzieje się w przypadku aranżacji wnętrz. Drobne akcenty lub nawet całe wnętrza przywołujące na myśl poprzednie lata, wracają do łask i potrafią wyglądać oszałamiająco. Jak sprawić, by nasze mieszkanie zyskało na wyglądzie urządzając je w bardzo modnym stylu, a jednocześnie nie przesadzić?

Powrót do przeszłości w aranżacji wnętrz

Jeśli jesteśmy pasjonatami dawnych styli, warto przemyśleć urządzenia mieszkania w stylu retro. Nie jest on zimny i surowy, a wręcz przeciwnie, przyjemny w odczuciu, ponieważ dominują w nim wesołe kolory i drewno. Urządzając mieszkanie możemy bawić się fakturą ścian wybierając prostą cegłę, lub wzorzyste tapety. Prawdziwe drewno, duży wygodny fotel czy kominek, zdecydowanie odpowiadają temu stylowi. 

Nie musi być też wcale drogi. Wystarczy popytać znajomych i rodzinę, lub udać się na targ staroci w poszukiwaniu starych mebli i dodatków. Odnajdywanie takich skarbów oraz renowacja może być przyjemną zabawą pobudzającą kreatywność. W stylu retro do oświetlenia doskonale sprawdzą się lampy w postaci prostych gołych żarówek lub eleganckie kryształowe żyrandole. Te propozycje jak i wiele innych, którymi możemy się inspirować znajdziemy na https://domodes.pl/oswietlenie/zyrandole/zyrandole-retro.

Styl retro nie jest wymagający. Nie musimy trzymać się ściśle określonych norm, możemy się nim bawić i z powodzeniem łączyć z nowoczesnymi akcentami. Jest zdecydowanie ponadczasowy i dla każdego fana przytulnych wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − dziewięć =