Do czego służy koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu przeznaczony jest do dostarczania ciągłego przepływu tlenu klasy medycznej o określonym stężeniu. Proces pozyskiwania tlenu z powietrza nazywany jest utlenianiem termicznym. Koncentratory tlenu są często używane w szpitalach, ambulatoryjnych i domowych warunkach.

Do czego są stosowane?

Koncentratory tlenu są stosowane u osób, które potrzebują dodatkowego tlenu, ale nie mogą lub nie chcą używać swoich płuc. Urządzenia te udostępniają tlen w postaci płynu, który jest prowadzony przez rurkę do kaniuli (lub maski), która jest następnie umieszczana nad nosem, ustami i/lub twarzą pacjenta. Koncentratory tlenu są stosowane u osób, które potrzebują dodatkowego tlenu, ale nie są w stanie lub nie chcą używać swoich płuc. Urządzenia te dostarczają tlen w postaci cieczy, która jest prowadzona przez rurkę do kaniuli (lub maski), która jest następnie umieszczana nad nosem, ustami i/lub twarzą pacjenta. Warto zapoznać się z ofertą na tej witrynie http://www.wsrmila.pl/sprzet/koncentrator-tlenu/.

Koncentratory tlenu mogą być stosowane przez pacjentów cierpiących na choroby płuc, takie jak rozedma czy przewlekłe zapalenie oskrzeli, którzy mają problemy z oddychaniem. Urządzenie jest również przydatne dla osób z niewydolnością serca i niewydolnością oddechową. Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne powszechnie stosowane przez osoby z chorobami układu oddechowego. Wykorzystują one baterie lub energię elektryczną do przekształcania powietrza w czysty tlen, który może być używany w zależności od potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =