Audyt energetyczny w przedsiębiorstwie – wszystko co musisz wiedzieć

Audyt energetyczny to proces systematycznego wykrywania i korygowania możliwych wad w przedsiębiorstwie, które prowadzą do nieracjonalnego zużycia zasobów energetycznych. Audyty efektywności energetycznej pomagają zmniejszyć zużycie energii, zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie chronić środowisko. Przed wykonaniem audytu warto wiedzieć, od czego zacząć działania.

Najważniejsze informacje

Audyt energetyczny to kompleksowa ocena efektywności energetycznej przedsiębiorstwa. Pozwala obiektywnie spojrzeć na cały system – z zewnątrz i wewnątrz, a także prześledzić wszystkie aspekty działania, w tym techniczne rozwiązania projektowe i metody eksploatacji. Kluczowym celem tego badania jest wskazanie możliwości zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji zbędnych kosztów. Efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój są kluczowe dla wydajności organizacji. Audyt energetyczny i system wspomagania decyzji pomoże Ci obniżyć koszty, poprawić wyniki finansowe i wzmocnić markę.

Audyt energetyczny – co to jest?

Audyt energetyczny jest formalnym przeglądem zużycia energii w organizacji i jej otoczeniu, w tym kosztów energii i emisji. Celem takiego przeglądu jest określenie usprawnień, w których można zmniejszyć ilość zużywanej energii przy minimalnych kosztach. Warto zapoznać się z ofertą firmy, która zajmuje się takimi przeglądami na tej stronie ekobios.pl. Audytor energetyczny przeprowadza audyt budynków, systemów grzewczych, systemów wentylacji mechanicznej, instalacji ciepłej wody użytkowej oraz urządzeń elektrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + trzynaście =