Pościel dla dzieci i dorosłych – czy ma jakieś różnice?

Człowiek przesypia znaczną część swojego życia. Sen jest niezbędnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania organizmu, a związane z nim nieprawidłowości silne wpływają na samopoczucie. Jego jakość zależna jest w dużej mierze od przestrzeni i warunków, w jakich podejmujemy prób regeneracji. Powinniśmy więc zadbać nie tylko o wygodne łóżko, ale także odpowiednią pościel, ponieważ to czym otulamy się każdej nocy, znacznie wpływa na nasz komfort. Jak wybrać odpowiednią i czy przeznaczenie dla dorosłych i dzieci faktycznie jest istotne?

W innej bajce

Maluchy to najbardziej wymagający konsumenci. Pościel dla dzieci szczególnie tych najmłodszych ze względu na delikatną skórę oraz znaczną ilość czasu spędzaną w łóżeczku powinna być naturalna, hipoalergiczna i pozbawiona barwników. Najlepszym materiałem będzie bawełna w jasnych kolorach, którą można prać w pralce w wysokich temperaturach, dzięki czemu łatwo usuniemy wszelkie zarazki i zabrudzenia. Dodatkowo jest przyjemna w dotyku i dobrze przepuszcza powietrze.

W przypadku starszaków warto kierować się podobnymi kryteriami, ale jeśli nie mamy do czynienia z alergiami, możemy zdecydować się na więcej kolorów i nadruków. Postać z ulubionej bajki sprawi, że każdy urwis chętniej położy się do snu i zostanie w swoim nocnym kąciku aż do rana.

Rozmiar ma znaczenie

To, co w największym stopniu różni te dwa rodzaje wyposażenia to wymiary. Pościeli satynowej 160×200 nie zaaranżujemy w pokoju dziecięcym. Zarówno z uwagi na materiał, z jakiego została wykonana, jak i nieodpowiedni rozmiar. Dostosowanie adekwatnej wielkości do użytkownika ma duże znaczenie, ponieważ nie narażamy się na ryzyko odczucia zimna tu i ówdzie w przypadku zbyt małych powierzchni lub przypadkowego czyszczenia podłogi w razie dużych gabarytów.

Satyna będąca materiałem specyficznym przeznaczona jest raczej dla osób dorosłych, ponieważ mimo wrażenia miękkości daje poczucie chłodu i śliskości. Najlepiej sprawdzi się zatem w porze letniej. Dostępne wzory również nie poruszą najmłodszych swoją atrakcyjnością, dlatego też do nich skierowana jest szczególna oferta.

Pościel dla dzieci i dorosłych różni się na kilku płaszczyznach, ale do najważniejszych z nich należy wykorzystana do produkcji tkanina oraz aspekt wizualny. Stwórzmy sobie oraz naszym pociechom wymarzone i bezpieczne miejsce do snu dostosowując je do indywidualnych potrzeb, aby z uśmiechem móc zregenerować siły na kolejny dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =