Jak urządzić salon z kuchnią w małym mieszkaniu?

Aranżacja i wystrój wnętrza mieszkalnego, a zwłaszcza tego niewielkiego to zawsze ogromne wyzwanie dla jego użytkowników. Małe przestrzenie wymagają  umiejętnego doboru mebli, kolorów i dodatków, by je optycznie powiększyć i rozświetlić, przez co będą sprawiały wrażenie większych i bardziej przestronnych.

Stylowy i przytulny salon

Nawet niewielkie mieszkania, w których salon i kuchnia stanowią integralną część, można pięknie i funkcjonalnie zaaranżować, by tworzyły modną, atrakcyjną i klimatyczną przestrzeń mieszkalną. Do niedużych pomieszczeń, w których ważne jest zachowanie właściwych proporcji, by nie przytłoczyć wnętrza, doskonale sprawdzają się ławostoły. Takie meble poprzez możliwość rozkładania i składania, łączą w sobie  niezbędny w małym salonie stolik kawowy i duży stół rodzinny, który pomieści większą liczbę osób. Komfortowy i jednocześnie nieprzytłaczający charakter takiego stołu pozwala tworzyć klimatyczne i pełne uroku wnętrza, w których miło i przyjemnie spędza się wolne chwile.

Przestrzenie mieszkalne o niewielkim metrażu wymagają zachowania spójności i harmonii, by zapewniały atrakcyjne stylizacje pomieszczeń, dlatego warto zadbać o gustowne dodatki i meble, które będą dominować w takich wnętrzach. W małych kuchniach pięknie prezentują się krzesła kuchenne drewniane z białymi bądź szarymi siedziskami, które doskonale współgrają zarówno z nowoczesnym, jak i klasycznym wystrojem salonu. Proste w formie lub finezyjne i bardzo wyszukane kształty takich krzeseł wspaniale wpasowują się w małą przestrzeń spełniając potrzeby i oczekiwania jej właścicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 10 =