Jak urządzić mały korytarz w mieszkaniu?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak urządzić mały korytarz w mieszkaniu?

Mały korytarz to duże wyzwanie każdego, kto podejmie się jego aranżacji. Ponieważ to tu znajdują się drzwi prowadzące do innych pomieszczeń, bywa także nieustawny. A przecież pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz – to tutaj witamy naszych gości. Przedpokój powinien być urządzony nie tylko gustownie, ale przede wszystkim praktycznie, by wchodzenie i wychodzenie z mieszkania przebiegało bez przeszkód.

Oszukać oczy

Mały korytarz można optycznie powiększyć. Znanym sposobem na to jest powieszenie lustra – powinno być ono wysokie, pozwalające na odbicie całej sylwetki. Jeżeli nie mamy wolnej ściany powinniśmy pomyśleć o lustrzanych drzwiach szaf. Inną metodą jest umiejętne dobranie barw – w niedużym pomieszczeniu ściany powinny być jasne, raczej gładkie lub w bardzo delikatny wzór.

Podłogę w niewielkim przedpokoju optycznie powiększy dobranie takiego samego materiału (paneli, klepki, wykładziny), jak w przylegających do niego pomieszczeniach. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę na aspekt praktyczny – podłoga w korytarzu musi być zmywalna, trwała i prosta w utrzymaniu czystości. Bardzo istotne jest dobre oświetlenie – po pierwsze powiększa, a po drugie sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne.

Tylko to, co potrzebne

Jeśli mamy niewiele przestrzeni do zagospodarowania – oszczędzajmy ją i nie zastawiajmy zbędnymi rzeczami. Ograniczmy się do minimum mebli i dodatków naprawdę niezbędnych jak np. stojak na parasole. Warto pamiętać, by odkrytych wieszaków nie zarzucać zbyt dużą ilością okryć wierzchnich, a co się da – chować do szaf i kłaść na półki.

Samych mebli w przedpokoju nie trzeba wielu. Warto zamontować te wiszące – odsłonięcie większej części podłogi nada pomieszczeniu charakteru przestronniejszego. Meble powinny być jasne, jeśli to możliwe – przeszklone lub z drzwiami lustrzanymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinien być odkurzony dom dla alergika?
Jak powinien być odkurzony dom dla alergika?
Walka podejmowana przeciw roztoczom, które wywołują alergie u osób uczulonych, często przypomina syzyfową pracę. Pajęczaki, niewidoczne gołym okiem, ale dopiero […]
Estetyka w pokoju dziecka – przydatne wyposażenie
Estetyka w pokoju dziecka – przydatne wyposażenie
Każdy rodzic małego dziecka zmaga się z ogromną ilością rzeczy swojej pociechy. Ubrania, buty, czapki, szaliki, zabawki, puzzle, gry planszowe, […]
Czy terapia online może być równie skuteczna, co tradycyjne wizyty u specjalisty?
Czy terapia online może być równie skuteczna, co tradycyjne wizyty u specjalisty?
W czasach niezwykle rozbudowanej struktury internetowej, przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych na dane stanowisko, czy nawet lekcji online nie stanowi już żadnego […]
Ostatnie wpisy