Książki o jakiej tematyce kupować dzieciom?

Książki to skarbnica wiedzy. Od najmłodszych lat powinno się zachęcać dzieci do czytania, które poszerza horyzonty, pomaga zdobywać wiedzę o świecie, uczy ortografii i interpunkcji. Badania pokazują, że osoby, które od dzieciństwa dużo czytają, osiągają lepsze wyniki w szkole, wkładając w nią mniej wysiłku niż rówieśnicy. Systematyczni czytelnicy piszą płynne i ciekawe opowiadania.

Jakie książki kupować najmłodszym?

Przede wszystkim takie, które zainteresują młodego czytelnika. Dla najmłodszych dzieci powstają serie ciekawych książeczek o codziennym życiu. Przede wszystkim popularnością cieszą się pozycje o zwierzętach. Tematyczne serie o zawodach, pojazdach, roślinach w przyjemny sposób poszerzą wiedzę o świecie.

Milusińscy uwielbiają czytać o swoich ulubionych bohaterach. „Tomek i przyjaciele” zachwyca chłopców, a „Świat księżniczki” chętnie czytają dziewczynki. Zainteresowaniem cieszą się interaktywne trójwymiarowe książeczki z ruchomymi częściami często zawierającymi elementy o różnych teksturach.

Czy warto kupować małym dzieciom książki anglojęzyczne?

Książki dla dzieci po angielsku spełniają jednocześnie dwie funkcje. Z jednej strony uczą języka obcego, z drugiej poszerzają wiedzę o otaczającym świecie. Warto sięgać po pozycje obcojęzyczne, ponieważ dziecko nieświadomie, przez zabawę przyswaja nowe słówka. Księgarnie internetowe oferują szeroki asortyment pozycji dla dzieci.

Dużą popularnością cieszy się seria pop up, a z jej publikacjami można zapoznać się na https://bookids.pl/pl/c/Pop-up/149. Czasami warto także zabrać malucha do zwykłego sklepu aby mógł sam świadomie wybrać własną książeczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 16 =