Zakup gramofonu – czym kierować się podczas jego wyboru?

Zainteresowanie płytami winylowymi bardzo wzrosło w ostatnich latach. Wielu miłośników muzyki wróciło do słuchania i zakupu czarnych krążków. Natomiast wielu wykonawców swoje utwory postanawia wydawać także w takiej formie. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno same płyty, jak i sprzęt do ich odtwarzania.

Czym się charakteryzuje współczesny gramofon?

Produkowane obecnie urządzenia do odtwarzania płyt winylowych nie różnią się zbytnio od swoich poprzedników z lat 80. Zasada działania jest dokładnie taka sama. Współczesne modele gramofonów są automatyczne, a ich igły są dużo wyższej wytrzymałości i jakości. Klient, który odwiedza sklep ze sprzętem grającym i akcesoriami do gramofonu, podczas zakupu powinien zwrócić szczególną uwagę na możliwość połączenia urządzenia ze wzmacniaczem. Produkowane obecnie gramofony wyposażone są najczęściej w złącze optyczne, co uniemożliwia podłączenie ich do starszych zestawów nagłaśniających. Można użyć odpowiedniej przejściówki, ale czasami bywa to niemożliwe.

Płyty winylowe przeznaczone są do odtwarzania z prędkością 45 i 33 obrotów na minutę. Ważne by w wybranym modelu gramofonu była możliwość zmiany między tymi dwiema prędkościami, co pozwoli na pełną radość słuchania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dwanaście =