Jak radzić sobie z insektami w ogrodzie?

Każdy właściciel ogrodu zmaga się z problemem insektów pojawiających się w różnych porach roku. Szczególnie dokuczliwe są komary, które namnażają się intensywnie, gdy jest gorąco i wilgotno. Walka z nimi powinna być systematyczna, aby dawała wymierne efekty.

Warto pamiętać, że takie działania trzeba powtarzać kilkakrotnie, by osiągnąć trwały efekt. Na pojawienie się komarów wpływ mają też czynniki, jak np. bliskość zbiorników wodnych czy stosowanie oprysku przez sąsiadów.

Rodzaje oprysków, jakie warto stosować w ogrodzie

Kiedy pojawiają się komary stosowanie domowych sposobów jest mało skuteczne. Konieczne jest przeprowadzenie walki z nimi z wykorzystaniem środków chemicznych. Ważne, by wybierać takie, które są przyjazne środowisku oraz nie szkodzą osobie stosującej. Różne rodzaje takich specyfików można nabyć na http://www.profesjonalneopryski.pl/.

Stosowanie środków komarobójczych powinno rozpocząć się w momencie, gdy insekty pojawiają się w ogrodzie. Szczególnie bytują w gęstych krzewach czy iglakach, np. tujach. Preparat na komary należy rozcieńczyć w specjalnym opryskiwaczu ciśnieniowym. Następnie spryskuje się miejsca przesiadywania komarów. Najlepszą porą jest wczesny poranek oraz późny wieczór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − 15 =