Jakie gadżety i akcesoria mogą zaspokoić potrzeby Twojego kota?

Jeżeli decyzja o posiadaniu pupila jest przemyślana i świadoma, to każdy właściciel oddaje zwierzakowi swoje serce a co za tym idzie- pragnie aby pupil miał to, co najlepsze. Aranżując mieszkanie pod kociego domownika należy umieścić w nim takie elementy, żeby właściciel był wilk syty i owca cała. Rynek oferuje szeroki wybór produktów, które zaspokoją nawet najbardziej wymagającego mruczka.

Wybierając gadżety i akcesoria dla kota warto najpierw zastanowić się jakie potrzeby i instynkty mają one zaspokajać. Przede wszystkim ważnym elementem są drapaki dla kota, ponieważ zaspokoją jego naturalne instynkty związane z ostrzeniem pazurów oraz zaznaczeniem swojej obecności co z kolei wiąże się z jego poczuciem bezpieczeństwa. Jeżeli chcemy uchronić swoje meble warto skupić się na zainwestowaniu w odpowiedni drapak.

Mostek – oazą spokoju pupila

Kolejnym elementem, który warto uwzględnić w wyborze akcesoriów dla pupila to mostek. Taki gadżet to nic innego jak element stworzony do wspinaczki, sprawdza się również jako świetne legowisko, a także… punkt obserwacyjny. Dużym atutem takie rozwiązania jest przede wszystkim oszczędności miejsca, ponieważ mostki instaluje się na ścianie na dowolnej wysokości. Warto się zastanowić nad kupnem takiego mostku dla kota, gdyż oprócz swojej prostoty jest niezwykle funkcjonalny, a dodatkowo daje naszemu kociakowi poczucie bezpieczeństwa. Koty jako zwierzęta, które lubią chodzić własnymi ścieżkami lubią mieć możliwość odizolowania- mostek dla kota jest miejscem, gdzie może się udać bez obaw, że ktoś będzie mu przeszkadzał i zaczepiał w momencie kiedy on tego nie chce. Warto uwzględnić również taki gadżet, kiedy w domu są dzieci, one niestety nie wiedzą, że zwierzak potrzebuje czasem chwili wytchnienia- a taki element mu to zapewni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 10 =