Cztery najbardziej pożyteczne zabawki dla dzieci

Sklepowe półki wręcz uginają się od przeróżnych zabawek dla dzieci. W gąszczu tak bogatej oferty często znajdują się produkty przecenione, które wyjątkowo zachęcają do kupienia. Przy wyborze zabawek nie warto jednak kierować się niską ceną, ale przede wszystkim jakością wykonania i tym, czy zapewnią maluchowi rozrywkę na długie godziny. Liczy się również ich funkcja edukacyjna. Godne polecenia są m.in. hulajnogi dla dzieci, znakomicie rozwijające zdolności motoryczne.

Konstrukcje uniwersalne to strzał w dziesiątkę

Oprócz hulajnogi, warto z pewnością podarować swojemu dziecku klocki. Skutecznie rozwijają one bowiem wyobraźnię i umiejętności manualne, a dodatkowo uczą kreatywności oraz cierpliwości. Na rynku znajdziemy modele pozwalające na wykonywanie domków, pojazdów, zwierzątek i innych obiektów atrakcyjnych z punktu widzenia malucha. Przy wyborze konkretnego produktu zwróćmy koniecznie uwagę na posiadany atest i zastosowane materiały. Wersje drewniane muszą być koniecznie pomalowane nietoksycznymi farbami, natomiast wersje plastikowe nie mogą posiadać ostrych krawędzi.

Kolejnym rodzajem niezwykle pożytecznych zabawek są domki dla lalek z mebelkami, które umożliwiają zabawę w rodzinę i wcielanie się w różne role społeczne. Dzięki temu nasze dziecko poznaje najważniejsze wartości. Na uwagę zasługują ponadto wszelkie konstrukcje interaktywne, czyli wydające z siebie dźwięki i poruszające się (roboty, lalki, pojazdy itp.). Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim to, że efektywnie rozwijają u młodego człowieka różne umiejętności niezbędne w dalszym życiu. Mowa tutaj m.in. o mówieniu i aktywnym słuchaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 6 =