Najpopularniejsze specjalizacje techniczne po liceum

Kończąc szkołę średnią stajemy przed dylematem dotyczącym wyboru zawodu. W dzisiejszych czasach ukończenie studiów wcale nie gwarantuje zdobycia dobrze płatnej pracy. Natomiast popularne kierunki techniczne, które możemy ukończyć w szkołach policealnych, dają znacznie większe możliwości. Pracodawcy poszukują kosmetyczek, kosmetologów oraz protetyków. Te dwa zawody od lat cieszą się renomą i dają konkretny zawód.

Jak zostać profesjonalną kosmetyczką po szkole średniej?

Dla kobiet szczególnie polecany jest zawód kosmetyczki. Daje możliwość szybkiego znalezienia dobrze płatnej pracy a w przyszłości szansę na otworzenie własnego salonu kosmetycznego. Technikiem kosmetologiem można zostać po ukończeniu szkoły policealnej w trybie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Podczas zajęć, przyszła kosmetyczka zdobywa gruntowna wiedzę, niezbędną do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, dłonie, stopy i inne części ciała. Zapotrzebowanie na kosmetyczki stale rośnie i trend ten będzie się utrzymywał w przyszłości.

Protetyk – zawód z perspektywami dla osób precyzyjnych

Kolejna profesja, która cierpi na braki kadrowe, to technik protetyk. Wykonywanie koronek, protez i aparatów dentystycznych, jest z pewnością dochodowym zajęciem. Technik dentystyczny może założyć własną pracownię, zatrudnić się w gabinecie dentystycznym, ortodontycznym, przychodni stomatologicznej lub w szpitalu. Możliwości jest wiele. By zdobyć ten popularny zawód, wystarczy ukończyć szkołę policealną, która gwarantuje uzyskanie dyplomu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + siedem =