Najpopularniejsze specjalizacje techniczne po liceum

Kończąc szkołę średnią stajemy przed dylematem dotyczącym wyboru zawodu. W dzisiejszych czasach ukończenie studiów wcale nie gwarantuje zdobycia dobrze płatnej pracy. Natomiast popularne kierunki techniczne, które możemy ukończyć w szkołach policealnych, dają znacznie większe możliwości. Pracodawcy poszukują kosmetyczek, kosmetologów oraz protetyków. Te dwa zawody od lat cieszą się renomą i dają konkretny zawód.

Jak zostać profesjonalną kosmetyczką po szkole średniej?

Dla kobiet szczególnie polecany jest zawód kosmetyczki. Daje możliwość szybkiego znalezienia dobrze płatnej pracy a w przyszłości szansę na otworzenie własnego salonu kosmetycznego. Technikiem kosmetologiem można zostać po ukończeniu szkoły policealnej w trybie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Podczas zajęć, przyszła kosmetyczka zdobywa gruntowna wiedzę, niezbędną do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, dłonie, stopy i inne części ciała. Zapotrzebowanie na kosmetyczki stale rośnie i trend ten będzie się utrzymywał w przyszłości.

Protetyk – zawód z perspektywami dla osób precyzyjnych

Kolejna profesja, która cierpi na braki kadrowe, to technik protetyk. Wykonywanie koronek, protez i aparatów dentystycznych, jest z pewnością dochodowym zajęciem. Technik dentystyczny może założyć własną pracownię, zatrudnić się w gabinecie dentystycznym, ortodontycznym, przychodni stomatologicznej lub w szpitalu. Możliwości jest wiele. By zdobyć ten popularny zawód, wystarczy ukończyć szkołę policealną, która gwarantuje uzyskanie dyplomu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 12 =