Jak dopasować obcas do wzrostu?

Wybór odpowiednich butów wcale nie jest tak oczywisty i prosty, jak mogłoby się wydawać. Oprócz właściwego fasonu czy też koloru niebagatelne znaczenie odgrywa dopasowanie wysokości szpilki do wzrostu jej posiadaczki. Jaką zasadą się kierować przy wysokich kozakach lub sandałach na słupku? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego poradnika.

Wzrost ma znaczenie

Choć mogłoby się wydawać to niedorzeczne, kobiety wysokie, sięgające więcej niż 175 centymetrów, mają najwięcej problemów z doborem szpilek. Dlaczego? Otóż odpowiedź jest prosta. Naturalnie przewyższają już zdecydowaną większość swojego otoczenia, zatem te kilka dodatkowych centymetrów powoduje, że jeszcze bardziej odstają z tłumu. Dla niektórych z nich to nie lada problem i przyczyna kompleksów.

Nie warto się jednak martwić i w razie potrzeby zakładać niewysoki obcas, około 3- 5 centymetrów, który wysmukli nogę oraz podkreśli sylwetkę. Tę zasadę lepiej też stosować z butami ślubnymi niskimi. Jeśli wzrost to nie problem, można oczywiście przy takich wymiarach zakładać wyższe szpilki. Nie warto jednak przekraczać tych 10-centymetrowych.

W najlepszej sytuacji znajdują się kobiety poniżej granicy 170 centymetrów wzrostu, które mogą nosić właściwie wszystkie rodzaje szpilek, bez względu na ich wysokość. W przypadku niskich kobiet szpilki są wręcz wskazane, ponieważ dodają im brakujących centymetrów oraz kobiecości. Najważniejszy jednak jest sposób ich noszenia, który powinien wyglądać naturalnie i być przede wszystkim komfortowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =