Kupno firan, a wybór tkaniny

Bogaty asortyment, który dedykowany jest dla wyposażenia wnętrz sprawia, że każde pomieszczenie można zaaranżować w niepowtarzalny sposób. Ważne są nie tylko meble, ale też wszystkie dodatki, które wprowadzają do wnętrz nastrojowy klimat. W skrupulatnie wykończonych mieszkaniach liczy się każdy szczegół – także wystrój okna. Producenci również w tym zakresie proponują wiele oryginalnych rozwiązań.

Gustowny wystrój okien w domowych wnętrzach

Atrakcyjna oprawa okienna od razu zwraca uwagę. Modna firana może nawet odmienić charakter całego pomieszczenia. W sklepach oferowane są tkaniny na metry oraz w kompletach z zasłonami, które można odpowiednio dopasować do okna. Warto mieć przy tym na uwadze, że nawet sposób zawieszenia materiału ma znaczenie, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór tkaniny wykończonej specjalną taśmą marszczącą. 

Przy wybieraniu kompozycji firanowych można od razu dostrzec, że producenci proponują rozmaite rodzaje materiałów. Najbardziej popularne i wszystkim znane są oczywiście projekty żakardowe, które pasują do każdego pomieszczenia. W eleganckim salonie doskonale prezentują się subtelne tiule oraz kompozycje woalowe. Z kolei w romantycznej sypialni znakomitym wyborem mogą być efektowne firany satynowe. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również organtyna, która bardzo dobrze przepuszcza światło i zawsze dodaje pomieszczeniom wiele wdzięku. Rodzaj materiału warto oczywiście dopasować do pozostałych elementów wyposażenia, aby aranżacja stanowiła harmonijną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − piętnaście =