Jak przygotować posłanie dla niemowlaka?

Sen jest niezwykle istotny dla każdego niemowlęcia, ponieważ to właśnie wtedy zachodzą w jego organizmie procesy regeneracyjne. Warto zatem zadbać o zagwarantowanie dziecku idealnych warunków do wypoczynku, Podstawą jest oczywiście wygodny materac, ale oprócz niego w łóżeczku musi się znaleźć szereg innych niezbędnych elementów. Zaliczamy do nich m.in. dedykowaną pościel dla niemowląt wykonaną z bezpiecznych materiałów, prześcieradło z gumką, miękki kocyk czy otulacz.

Od jakości snu zależy samopoczucie i zdrowie malucha 

Kluczową rolę w kontekście zapewniania niemowlakowi spokojnego snu odgrywa materac, który powinien się odznaczać wystarczającą miękkością i idealnym dopasowaniem pod względem rozmiaru do łóżeczka – najwięcej modeli dostępnych na rynku ma wymiary 120×60 cm albo 140×70 cm. Oprócz tego przy wyborze materaca warto zwracać uwagę na materiał wykonania. Musi on być koniecznie antyalergiczny i antybakteryjny, a także gwarantować optymalną wentylację, dzięki czemu dziecko będzie skutecznie chronione przed przegrzaniem i oparzeniami skórnymi. Najlepiej sprawdzają się produkty z pianki termoelastycznej, która wykazuje tę właściwość, że pod wpływem temperatury ciała dostosowuje się do kształtu sylwetki. Drugim ważnym elementem posłania jest pościel. W tym przypadku należy zdecydować się na tę wykonaną z delikatnych i naturalnych tkanin, czyli bawełny, ewentualnie bambusa. Wypełnieniem pościeli nie mogą być w żadnym wypadku pierze, gdyż często powodują alergię (sztuczny wkład to strzał w dziesiątkę).

Idealne zestawy pościeli dla najmłodszych kupimy w tym sklepie internetowym: https://nyks.pl/posciel/satyna. Jeśli chodzi o prześcieradło, to zdecydowanie najbardziej praktyczne jest bawełniane z gumką, która znakomicie zabezpiecza je przez ściąganiem. Pozostałe elementy tworzące idealne posłanie to specjalny otulacz (przypominający becik) i cienki kocyk lub śpiworek na cieplejsze dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 18 =