Sypialnia w stylu vintage – jak ją urządzić?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia w stylu vintage – jak ją urządzić?

Styl vintage daje duże możliwości w aranżacji wnętrz. W zależności od fantazji i oczekiwań można trzymać się jednej epoki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć ze sobą różne style. Najważniejsze, by zachować dobry smak i meble dobierać umiejętnie. Jednym z pomieszczeń, które często są utrzymane w stylistyce vintage jest sypialnia.

Jakie meble wybrać?

Sercem i centrum każdej sypialni jest łóżko i ono definiuje styl tego pomieszczenia. Najlepszym wyborem będzie łóżko metalowe, kute ze zdobieniami, drewniane lub tapicerowane. We wnętrzu powinno znaleźć się miejsce na stylowe stoliki nocne. Wybór stolików i szafek nocnych jest oszałamiający, można wybierać od minimalistycznych do bardzo zdobnych. Eleganckie modele są dostępne np. na https://sofart.pl/.
W sypialni nie może zabraknąć pojemnej szafy, najlepiej zdecydować się na drewno połączone z lustrami. Charakter pomieszczenia może podkreślić piękny tapicerowany fotel do sypialni i toaletka.

Jakie dodatki?

Styl pomieszczenia to często właśnie dodatki, nawet jeśli tylko część mebli wybraliśmy w stylu vintage to lampki nocne, obrazy, lustra w ozdobnych ramach mogą określić charakter wnętrza. Nie można też zapominać o dobraniu odpowiednich poduszek, zasłon i oczywiście narzuty na łóżko.

Gdzie kupić meble i dodatki z poprzednich epok?

Jeżeli wnętrze ma być z duszą, najlepiej poszukać mebli używanych. Warto popytać znajomych, rodzinę czy na ich strychach nie ma jakiś ciekawych mebli. Dużo wyjątkowych rzeczy można też znaleźć na portalach ogłoszeniowych. Dla niektórych osób zakup mebli używanych może być nie do zaakceptowania, w takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na meble stylizowane.
Urządzając sypialnię w stylu vintage, warto dać sobie czas i nie kupować wszystkiego od razu, na początek wystarczy łóżko i szafa, resztę dodatków można spokojnie poszukać później.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zagospodarować wolną przestrzeń w ogrodzie?
Jak zagospodarować wolną przestrzeń w ogrodzie?
Tworząc od podstaw lub zmieniając aranżację ogrodu zdarza się, że część działki pozostaje niezagospodarowana. Pojawia się wtedy problem jak odpowiednio […]
Od czego zależy wybór sprzętu do firmy IT?
Od czego zależy wybór sprzętu do firmy IT?
Odkąd komputery zawładnęły światem, problem wyboru najbardziej optymalnego pod względem jakości, ceny i wydajności sprzętu staje się coraz większym problemem. […]
Jakie funkcje powinien spełniać komputer dla dziecka?
Jakie funkcje powinien spełniać komputer dla dziecka?
Komputery stanowią obecnie nieodłączny element naszego życia. Służą do pracy i rozrywki, a ponadto mogą stać się nieocenioną pomocą w […]
Ostatnie wpisy