Akcesoria, które zapewniają bezpieczeństwo pieszym

Zarówno w okresie letnim, jak i poza sezonem wakacyjnym wiele miejsc turystycznych wzbudza zainteresowanie pieszych, którzy pragną miło spędzić czas wolny. Wiele miast zachęca wręcz do pozostawienia samochodu na parkingu i rozpoczęciu przemieszczania się na własnych nogach. Ze względu na duże zagęszczenie osób spacerujących, zwiększa się jednak ryzyko potencjalnego niebezpieczeństwa i wypadku, stąd konieczność dbałości o ich zdrowie i komfort. W jaki sposób należy zatem zadbać o bezpieczeństwo pieszych? 

Samochody – źródło potencjalnego niebezpieczeństwa 

W miejscach dużego zagęszczenia ludzi, ryzyko potrącenia przez pojazd jest tym większe, im więcej pieszych znajduje się na danej drodze. Dlatego właśnie podstawowym aspektem dbałości o bezpieczeństwo osób spacerujących jest zabezpieczenie drogi przed dostępem dla samochodów. Można w tym celu zastosować słupki blokujące, takie jak te ze strony https://odbojnice24.pl/slupki-u12-c-113.html. Znajdą one zastosowanie na chodnikach, deptakach czy parkingach, czyli wszędzie tam gdzie znajduje się dużo osób. 

 Odpowiednie oświetlenie 

Ze względu również na dobre samopoczucie i komfort przechodniów, podstawowym elementem dbałości o bezpieczeństwo jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia chodnika. Lampy mogą pełnić dwie podstawowe funkcje. Z jednej strony w godzinach nocnych ułatwiają przemieszczanie się po drodze. Z drugiej jednak strony nadają miejscu specyficznego klimatu. Bezpieczeństwo jest jednak podstawowym aspektem. Wiele osób czuje się niepewnie w ciemnych miejscach. Wzrasta tam również ryzyko kradzieży bądź napadu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 9 =