Pomysły na wyprawkę

Oczekiwanie na dziecko to magiczny czas. Przyszli rodzice nie mogą doczekać się tego spotkania. Kiedy przychodzi moment kompletowania wyprawki łatwo pogubić się wśród wszystkich dziecięcych gadżetów. Warto pamiętać, że noworodek przede wszystkim potrzebuje dobrego snu, szybkich zmian pieluszki i odrobinę rozrywki w ciągu dnia.

Wszystko co potrzebne do snu

Zakupy warto rozpocząć od łóżeczka. Wcześniej zaplanowane poszukiwania dadzą czas na umeblowanie pokoju, w którym będzie spał maluszek. W drugiej kolejności kupuje się to, co przyda się podczas spania, czyli: prześcieradła, cienki i grubszy kocyk, rożek lub becik. Oprócz tego przydadzą się także piżamy. Noworodki najlepiej czują się w pajacykach i tak naprawdę cała ich garderoba może ograniczyć się do tego rodzaju ubranek. Przez pierwsze kilka tygodni jest to najwygodniejsze i najszybsze rozwiązanie.

Zmiana pieluszki i karmienie

Na początku pieluszkę zmienia się nawet kilkanaście razy dziennie. Dlatego oprócz odpowiedniego zapasu jednorazowych czy ekologicznych pieluch, trzeba zaaranżować miejsce do przewijania. Przewijak – to obowiązkowy punkt wyprawki. Podobnie jest z karmieniem. Małe dzieci mogą domagać się jedzenia nawet co godzinę. Wygodne miejsce do karmienia jest ważne dla mamy. Wiele ciekawych pomysłów na wyprawkę można znaleźć tutaj: https://niecodziennegadzety.pl/Artykuly-dla-niemowlat-c216 

Coś do zabawy

Jeszcze jedna rzecz, której nie może zabraknąć to oczywiście zabawki dla dziecka. Na początku nie ma sensu kupować ich zbyt wiele.  Wystarczy karuzela na łóżeczko, grzechotka i gryzak. Maluszki najbardziej interesują się rodzicami i wszystkim co dzieje się dookoła. Najważniejsze, aby wszystkie produkty dziecięce miały atesty bezpieczeństwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć − dziewięć =