Jakie obiekty muszą być regularnie dezynfekowane?

Prawo budowlane oraz sanitarne określa, które z obiektów należy regularnie dezynfekować. Mowa o działaniach, które podejmuje się w celu zabijania zarazków, które mogą osadzać się na powierzchniach oraz znajdować w powietrzu. W dzisiejszym wpisie postaramy się sprawdzić które budynki należy odkażać, a także w jaki sposób można to robić. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii koronawirusa, który jest szczególnie zaraźliwy oraz groźny dla zdrowia i życia ludzi.

Budynki użyteczności publicznej

Pierwsza grupą są te miejsca, do których dostęp ma duża ilość osób. Są to na przykład szkoły, przedszkola, miejsca pracy, urzędy, placówki sanitarne typu poradnie zdrowotne. Dezynfekcja powinna być prowadzona przynajmniej raz dziennie w normalnych warunkach. W czasie epidemii należy robić to częściej, nawet do kilkunastu razy na dobę, zależnie od przepływu ludzi. Dobrym pomysłem jest wyposażenie obiektu w maty dekontaminacyjne, które nasączone są specjalnym detergentem bakteriobójczym.

Szpitale i placówki medyczne

Szczególnym obostrzeniom podlegają te budynki, gdzie nawet w normalnych warunkach przewija się mnóstwo bakterii i zarazków. Są to zwłaszcza szpitale, ale również inne placówki medyczne, takie jak prywatne gabinety lekarskie. Miejsca, gdzie karetki dowożą pacjentów, powinny być wyposażone w maty przejazdowe, które uniemożliwią wwiezienie bakterii i zarazków na kołach pojazdów. Przykłady takich rozwiązań możemy zobaczyć na https://www.aximo.pl/maty-specjalne/maty-dezynfekcyjne/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × jeden =