Koncentrator tlenu – jak działa?

Koncentrator tlenu jest prostym urządzeniem, którego obsługa nie wymaga od nas profesjonalnego szkolenia. Z racji na bezpośredni pobór powietrza z atmosfery jest lepszą i wygodniejszą alternatywą od standardowych butli z tlenem. Przeciętny koncentrator jest w stanie podać pacjentowi od pół do pięciu litrów tlenu w przeciągu minuty. Na czym oparte jest działanie takiego urządzenia?

Mieszanka zawierająca około 95% tlenu

Współczesne koncentratory tlenu skupiają się na izolacji azotu, dzięki czemu są w stanie stworzyć mieszankę powietrza, w której dominuje tlen (wynosi on około 95 procent całości). Czas stosowania takiego urządzenia zależy od polecenia lekarza – i to tylko wyłącznie jego wskazaniami powinniśmy się kierować. Wydajny sprzęt rehabilitacyjny Warszawa to produkt powszechnie wypożyczany nie tylko przez szpitale, prywatne ośrodki, ale i indywidualnych klientów (jako element terapii domowej). A jakie urządzenia między innymi można wynająć? Oferta jest duża – od łóżek szpitalnych oraz rehabilitacyjnych, koncentratorów tlenu, chodzików, po wózki inwalidzkie, kule dziecięce czy ssaki medyczne. 

Jeśli urządzenie do dostarczania powietrza ze zwiększoną dawką tlenu potrzebne będzie nam na czas krótszy, warto rozważyć opcję wypożyczenia. Nowoczesny koncentrator tlenu wypożyczalnia Warszawa należy do częstszych zapytań pośród klientów. A odpowiada za to wysoka funkcjonalność tychże urządzeń, które sprawdzają się o wiele lepiej od swoich starszych poprzedników. Dominującą korzyścią modelu z wypożyczeniem może być i to, że spora część takiego sprzętu dostarczana jest bezpośrednio pod wskazany adres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − 4 =