Rodzaje diet w cateringach biurowych

Catering dietetyczny, zwany inaczej dietą pudełkową to znakomite rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają czasu lub możliwości na samodzielne przygotowywanie sobie posiłków. Dotyczy to m.in. pracowników korporacji, spędzających długie godziny w biurze – często od rana do wieczora. Omawiana usługa stanowi w tym przypadku uzupełnienie podstawowego cyklu żywieniowego i polega na codziennym dowozie do miejsca pracy klienta zestawu kilku smacznych i urozmaiconych dań. Jeśli interesuje nas wysokiej jakości catering biurowy Łódź to jedno z miast, w którym znajdziemy firmę specjalizującą się w tym zakresie.

Do wyboru, do koloru

W ramach cateringu biurowego można zdecydować się na jedną z kilku różnorodnych diet. Najpopularniejsza jest oczywiście standardowa, przeznaczona dla osób pragnących prowadzić zdrowy tryb życia i utrzymać właściwą masę ciała, a jednocześnie nie cierpiących na alergie czy nietolerancje pokarmowe. Podstawą są tutaj zdrowe węglowodany i białka dostarczane z takich produktów, jak choćby ziemniaki, ryż, pieczywo ziarniste, mięso drobiowe i wieprzowe, ryby oraz nabiał.

Dużym powodzeniem cieszy się też dieta wegetariańska, stanowiąca optymalną opcję dla ludzi stroniących od spożywania mięsa z powodów zdrowotnych lub światopoglądowych. Brak tego elementu rekompensują ryby, rośliny strączkowe i rozmaite produkty ze zbóż. Kolejnym rodzajem jest dieta bezglutenowa oraz bezlaktozowa, charakteryzująca się tym, że nie ma w niej absolutnie żadnych produktów będących źródłem glutenu i laktozy. Decydują się na nią głównie osoby uczulone na te dwa składniki (np. ze zdiagnozowaną celiakią). Pozostałe możliwości to m.in. dieta sportowa, paleo oraz keto. Jeśli np. mieszkamy w Katowicach i zależy nam na smacznym cateringu biurowym, powinniśmy koniecznie zainteresować się ofertą przedstawioną na https://www.kapitan-cook.pl/pages/view/41/catering-biurowy-katowice.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + dziewięć =