Wszystko o serwisowaniu klimatyzacji

Serwisowanie klimatyzacji (zobacz: klimatyzacja Warszawa) jest bardzo istotne, ponieważ niesprawne urządzenie może mieć nie tylko obniżoną wydajność, ale zagraża także domownikom przebywającym w klimatyzowanych pomieszczeniach. Warto zatem wiedzieć wszystko o serwisowaniu klimatyzacji.

Środki chemiczne

Podczas konserwacji należy pamiętać o dobraniu środków chemicznych dedykowanych do posiadanego typu klimatyzatora. Świeże zanieczyszczenia w okolicach wlotu i wylotu powietrza można oczyścić z użyciem suchej szmatki. Zabronione jest stosowanie niebezpiecznych dla ludzi środków, które mogłyby wraz z powietrzem przedostać się do dróg oddechowych.

Filtry

Filtr gwarantuje oczyszczone powietrze bez zbędnych zanieczyszczeń w postaci pyłków kurzu. Zazwyczaj stosowany jest filtr wielokrotnego użycia, który można wyczyścić bezproblemowo za pomocą odkurzacza lub wody o temperaturze nieprzekraczającej 50°C. Jeżeli występują silniejsze zabrudzenia, należy je potraktować środkiem chemicznym o neutralnym odczynie. Kontrola filtra powinna być przeprowadzana raz na 3 tygodnie.

Skraplacz i parownik

Skraplacz i parownik wymagają szczególnej troski o czystość. Zwłaszcza pierwszy z nich narażony jest na większą ilość zanieczyszczeń, w wyniku czego spada wydajność oraz urządzenie pracuje głośniej. W celu uchronienia się przed tym należy zadbać o czystość chłodnicy, wspomagając się preparatami czyszcząco-myjącymi.

W przypadku czyszczenia parownika stosuje się środki cechujące się łagodniejszym działaniem. Proces dezynfekcji należy przeprowadzać zaczynając od góry urządzenia aż do samego dołu. Środek chemiczny usunie całą pleśń i drobnoustroje znajdujące się na jego drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 2 =