Jakie drewno wykorzystuje się do budowy wiat?

Wiaty garażowe przyścienne oraz wolnostojące są w naszym kraju coraz bardziej popularne. Wiele osób traktuje je, jako tańszą w budowie i utrzymaniu alternatywę dla tradycyjnych, murowanych garaży. Z czego jednak są zbudowane wiaty i czy ich całoroczna obsługa jest faktycznie bardzo łatwa i ekonomiczna? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dalszej części naszego artykułu.

Jak powinno się dbać o drewniane elementy wiat garażowych?

Większość współcześnie budowanych wiat garażowych charakteryzuje się drewnianą konstrukcją obudowaną panelami z poliwęglanu. Jak łatwo się jednak domyślić, długowieczność i estetyczny wygląd takiego przydomowego budynku wymaga od potencjalnego posiadacza wykonywania regularnych zabiegów konserwujących. Jak powinny one wyglądać w odniesieniu do elementów drewnianych? Tak więc po pierwsze, należy je regularnie oczyszczać z zalegających na nich liści, igieł, czy też innych zanieczyszczeń. Po drugie, bardzo istotne jest również, co 3-4-letnie odmalowywanie i zabezpieczanie, wystawionych na niekorzystne warunki atmosferyczne, elementów drewnianych.

Słowem zakończenia, konstruowane współcześnie wiaty garażowe są coraz częściej wybierane. Wiele osób traktuje je, jako alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań garażowych popularnych jeszcze kilka i kilkanaście lat temu. Doskonale widać to w wielu polskich miast. Dla przykładu wiatom garażowym w Poznaniu można się przyglądać praktycznie na każdej ulicy i stolica Wielkopolski nie jest w tym względzie ewenementem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − dziesięć =