Jak zamontować okiennice?

Bardzo często decydujemy się na to, by udekorować okna w naszym domu lub mieszkaniu. Dzięki temu wnętrze zyskuje na walorach estetycznych, staje się też znacznie bardziej przytulne. Z reguły sięgamy w tym celu po rolety lub zasłony. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie ku temu, by ozdobić okna także od zewnątrz! Jak to zrobić? Warto skorzystać z jednego, bardzo prostego i wielofunkcyjnego rozwiązania. Mowa o okiennicach dekoracyjnych.

Uniwersalne rozwiązanie

Okiennice wzmacniają poziom zabezpieczeń nieruchomości, chroniąc przed włamaniem, a także przed silnym wiatrem i zbyt dużą ilością promieni słonecznych. Znakomicie wyciszają też pomieszczenia, nic więc dziwnego, że posiadają tylu zwolenników. Zastanawiasz się, jak je zamontować? Najlepiej bezpośrednio do muru budynku, wycinając w miejscu mocowania otwory przeznaczone pod wsporniki, które przytwierdzamy do ściany za pomocą korków rozporowych. Otwieramy skrzydło na szerokość 90 stopni i wywiercamy w ramie otwory dokładnie w miejscu zamocowania zawiasów.

Następnie umieszczamy ją w otworze okiennym i przykręcamy obramowanie do wsporników wykorzystując do tego wkręty. Gdy to zrobimy, musimy upewnić się, czy położenie ramy jest właściwe. Jeśli tak, zakładamy skrzydło na zawiasy i otwieramy je na całą szerokość, by móc przytwierdzić do ściany blokadę antywiatrową. To ostatni krok tego procesu. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowana procedura i poradzi sobie z nią każdy, kto posiada choć drobne doświadczenie z majsterkowaniem i remontowymi pracami domowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + pięć =